Biatlon

Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
  • MUDr A. Janák 9. 3. 2020 10:07 Celá diskuse

    Moderní pětiboj a biathlon byly vždy testy příslušníků ozbrojených sil a policie! Tedy profesionály!

    Tedy součástí i jejich práce. Teprve, když se dostaly do rukou civilních sportovních jednot, došlo i k úpadku těchto disciplin - v biathlonu změna z velkorážného se střelbou na 300m vleže/150m ve stoje. O moderním pětiboji nemluvě - zkrácení jízdy na koni z 5km cross country na 1000m parcours, později na 800m parcours bylo ještě akceptovatelné - armáda přestala koně užívat, chov koní v takovém objemu jen pro tyto závody by byl nerentabilní - musí jít o koně závodníkovi neznámému, má 20 min. na to, aby se s ním seznámil a mohl závod absolvovat. Nemluvě o tom, že dnes stejného koně si losují 2 - 4 závodníci - pode uspořádání soutěže. Ale změna střelby z figury běžícího střelce zprvu na jakýsi mnohoúhelník (prý z humanitárních důvodů), později přechod na vzduchovou, nyní laserovou pistoli - to bylo úplně mimo mísu. A zkrácení plavání ze 300 na 200m, resp. běhu z 4000 m na 3000 m, resp. nahrazení běhu obdobou suchozemského biathlonu? Nemluvě o vměstnání všech disciplin do jediného dne, kvalifikaci ve formě čtyřboje pro hlavní závod... Ani biathlon, ani moderní pětiboj již nejsou tím, čím byli!!!

Reagujte na komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.