Melancholické vzpomínky na šťastné dětství obklopené rodičovskou láskou i krutou realitou doby na motivy povídek Oty Pavla.
Režie: Karel Kachyňa. Scénář: Dušan Hamšík. Hrají: Martin Mikuláš, Tomáš Murdych, Michal Vejrostek, Miroslava Hozová a další.
Zlatí úhoři

Čistá a zasněná řeka Berounka a zážitky šťastného dětství s tatínkem, maminkou a dvěma bratry, tak začíná poetický film na motivy povídek Oty Pavla Jak jsem potkal ryby. Dětství, v němž hraje roli tatínkovo fanfarónství, maminčina péče a řeka. K rybaření je malý kluk, kterému říkají Prdelka, veden tatínkem i převozníkem Proškem. Tato záliba pomáhá chlapci a jeho mamince přežít poté, co byli tatínek se staršími bratry odvezeni do koncentračního tábora…

Karel Kachyňa, jeden z velkých českých režisérů, vytvořil mnoho mimořádně působivých filmů nejen pro filmová plátna, ale i pro televizní obrazovku. K vrcholům jeho televizní dramatické tvorby bezesporu patří právě Zlatí úhoři. Snímek získal v roce 1979 Hlavní cenu na mezinárodním festivalu Prix Italia a stal se televizní klasikou, která zasahuje generace diváků svou neokázalou lidskostí, poetikou i nepatetičností. Věříme, že vás návrat k tomuto výjimečnému snímku potěší i obohatí. Přispějí k tomu nesporně výkony znamenitých herců v čele s V. Menšíkem, R. Hrušínským, M. Špánkovou-Hozovou či R. Brzobohatým.

Režie: Karel Kachyňa. Scénář: Dušan Hamšík. Hrají: Martin Mikuláš, Tomáš Murdych, Michal Vejrostek, Miroslava Hozová a další.

Napište nám