Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Věra 10. 3. 2021 11:42 Reagovat 2 0

  Skvělý seriál a děkuji za něj! Složitá doba, ve které se mladí a inspirativní lidé dokázali vzepřít nesmyslným pravidlům a stvořit něco nového, krásného, smysluplného. Láska, nadšení a odvaha (dělat i chyby) provází mladé lidi od nepaměti.. My starší bychom neměli uvíznout v pasti pokrytectví, dogmatického chápání víry, sebelásce a s tím spjaté nenávisti ke všemu ostatnímu.

 • Jan Pomuk 12. 2. 2021 19:46 Reagovat 3 3

  Zasnu, že si NIKDO nevsiml

  na teto diskuzi, ze se nachazime v naprosto stejne dobe my ted. Degradace umeni v duchu svobody, uvolnena moralka a mravy, liberalismus, tisic způsobu vykladu jednoho, všemozne duchovni a nabozenske styly (vegetarianstvi , Lao-Tse, joga, skryty satanismus). Videl jsem prvni dva dily, zbytek se da lehce domyslet. Zjevne zbytecne "zli jazykove" netvrdi, ze se prave ted nachazime ve tricatych letech minuleho stoleti. Sokujici je, ze to vetsina nevidi, ci videt nechce. Diky CT za to, ze uvedenim serialu nastavuje zrcadlo spicim.

  • Christian 21. 2. 2021 18:42 Reagovat 2 0

   uvedenim serialu nastavuje zrcadlo spicim...?

   Kdo spi, nevi, ze ma pred sebou zrcadlo... Spatna moralka je vysledkem ignorace Bozich prikazani - Bozi Desatero + dalsi prikazy v Novem zakone Bible. Bohuzel hlavne cirkev katolicka kaze jednak Bozi pravdy a zaroven ruzne bludy - napriklad existence "ocistce", o kterem v Bibli neni ani slovo atd. Vzdy vsak byli a jsou lide, kteri Bozi prikazy neignoruji, neprekrucuji, ale ridi se jimi.

 • Přemysl 24. 6. 2020 09:10 Reagovat 26 7

  O Bauhausu a o Walterovi Gropiovi

  jsem doposud měl určité a citově neutrální znalosti. Na základě seriálu Bauhaus - Nová doba se mi Walter Gropius vzhledem k jeho nemorálnímu chování a jednání zprotivil.

 • tatjana 17. 6. 2020 11:12 Reagovat 4 3

  bauhaus

  proc pisete jaka star tam hraje to neni dulezite neda se nic precist 0 dilu myslim obsah a ne kecy; vcera jsem videla doc. https:***

  Příspĕvek byl upraven redakcí kvůli porušení pravidel diskuse

  • MUDr A. Janák 19. 6. 2020 13:35 Reagovat 2 24

   Seriál je určen pro české diváky, nikoliv pro přivandrovalce z východu...

   který viděl doc.htpps:*** - a nedochází mu, že Česko je po odchodu Brežněvových okupantů konečně svobodnou zemí...

   • Viktor 19. 6. 2020 17:23 Reagovat 34 2

    Cenzor smazal odkaz a zůstalo jen https:***

    Než to cenzor smazal, stihl jsem se na video podívat. Byl to kratičký sestřih informací o Bauhausu a o tomto seriálu s anglickými titulky. Jenom proto, že autorka příspěvku má diskusní jméno tatjana, což mají ženy v různých částech světa (dejte si jméno do vyhledávače), uchýlíte se k nepřátelskému a neopodstatněnému výpadu vůči ní. Vy, MUDr A. Janáku, dokážete sám sebe neuvěřitelně a nesmyslně rozčílit. Už s ohledem na své zdraví byste se měl v klidu a s rozvahou hluboce nad sebou zamyslet..........

   • po 12. 2. 2021 17:51 Reagovat 1 0

    to je ten liberalismus

    ve svoji nahote ?

 • Petr 16. 6. 2020 21:20 Reagovat 8 30

  dobré

  Děkuji ČT, že seriál uvedla. Pojem Bauhaus mi byl znám, ale žádné podrobnosti. I když předpokládám, že některé věci zde byly podány zjednodušeně a v rámci "filmové" licence, jak tomu bývá, seriál mě přinutil si o Bauhausu vyhledat něco více. Tak že, za mne splnil účel. Těšil jsem se na každý díl a nenudil se ani minutu.

 • Miroslav 13. 6. 2020 09:46 Reagovat 64 14

  Ostudné, odpudivé nemorální chování a jednání

  Morální pokleslost je nemorální, nezodpovědné jednání v jakékoli době. Pokrytecký Walter Gropius se odváží požádat o ruku své tajné milenky Dörte její rodiče, ovšem se zbabělou podmínkou, že k rodičům přijedou každý zvlášť, aby nebyli v podezření, že on a Dörte spolu mají vztah. Na škole proběhne fraška v podobě "čestného soudu", při kterém Dörte na žádost morálně zaostalého Waltera Gropia lže, aby si Walter udržel pozici ředitele. Gropia se však hrozně dotkne, že se Dörte zbavila "zásnubního" drátěného prstýnku a že o něho už asi nestojí, a proto ji bezcitně pomstychtivě donutí zabílit strop v divadle, který byl předtím pracně vymalován podle vítězného obrazu Dörte. Gropiovi je jedno, že v Německu je šílená inflace, kdy většina lidí strádá hladem, on se sobecky bezohledně soustřeďuje jenom na své zájmy. V rodinném domě, jehož stavba je zobrazena v závěrečné části seriálu, byla velmi podivná kolébka pro dítě. Kolébka stála na dvou kovových kruzích, což při jejím používáním mohlo vyústit v obrat kolébky o 180 stupňů s následným vypadnutím dítěte! Jsem pro účelnost a kultivovanou jednoduchost v čemkoli. Nechci však bydlet v místnostech, které jsou zařízeny stroze jako kancelář.

  • Miroslav 13. 6. 2020 12:42 Reagovat 10 0

   Oprava

   ...při jejím používání...

 • Alena 12. 6. 2020 17:42 Reagovat 26 56

  Já jsem byla nadšená

  Nechápu nenávistné komentáře. Já jsem zatím o škole Bauhaus věděla jen málo, tímto jsem měla možnost se s ní více seznámit. Doba, ve které vznikala, byla prostě jiná. Já jsem to jako propagaci nacismu nevnímala. Jde o ojedinělou uměleckou skupinu poplatnou své době. Seriál o ní nelze vytrhnout z historického kontextu. Pravda je, že herečka byla na studentku trochu zralá, ale tak rušivé to zase nebylo. Mně nevadil ani dabing. Za uvedení minisérie děkuji.

 • alex 8. 6. 2020 13:49 Reagovat 66 35

  VYHOZENÉ PENÍZE

  koncesionářů !!! Proč se ČT nevěnuje více historii ČR POZITIVNÍM POHLEDEM ???

 • Ivana Lühnová 6. 6. 2020 11:46 Reagovat 6 88

  Dabing není dobrý

  Jsem velmi zklamaná, těšila jsem se na originální jazykovou verzi (pátek jsem nemohla sledovat v premiéře), a nechápu, proč změněno na dabing. Vždy preferuji originální jazyk!!

  • Dáša 8. 6. 2020 10:32 Reagovat 65 8

   Tak sledujte cizinu!

   My zas preferujeme mateřštnu!

 • MUDr A. Janák 5. 6. 2020 16:26 Reagovat 59 40

  Proč raději místo téhle slátaniny, propagující nacismus neuvede ČT nádherný a smysluplný film

  JANA EYROVÁ - který, stejně jako kniha Ch. Brontë měl a má rozhodně pro mladou generaci větší smysl, než tato stupidní propagace dekadence v umění, včetně hrubé sexuality i homosexuality - dokonce i skryté propagace idejí nacionálního socialismu a otevřeného antisemitismu?

  • Ing. Václav Křepelka, Ph.D. 7. 6. 2020 21:20 Reagovat 20 3

   To snad není ani pravda.

   Vážený pane doktore, při vší úctě k Navzdory Vašemu titulu, jehož převážné většině nositelů a jejich úsilí jej dosáhnout si velice vážím, si dovoluji mít důvodné podezření o naprosté absenci zrovna Vaší funkční gramotnosti. Co má tento pořad společného s propagací nacismu? Jenom to, že je německý? To tedy 75 let po válce (což je můj věk) je opravdu na pováženou!

  • Petr T. 8. 6. 2020 07:13 Reagovat 71 6

   Lidé se dopouštějí rozličných nemravností,

   když namyšleně pyšně pohrdají Bohem a odmítají se řídit se podle Božích přikázání a norem. - Bible, Římanům 1/28-32 : "Protože si nedovedli vážit pravého poznání Boha, dal je Bůh na pospas jejich zvrácené mysli, aby dělali, co se nesluší. Jsou plni nepravosti, podlosti, lakoty, špatnosti, jsou samá závist, vražda, svár, lest, zlomyslnost, jsou donašeči, pomlouvači, odpůrci Boha, zpupní, nadutí, chlubiví. Vymýšlejí zlé věci..., jsou nerozumní, nedovedou se s nikým snést, neznají lásku ani slitování. Přestože znají Boží rozsudek smrti nad pachateli těchto věcí, nejenže je sami dělají, ale ještě to ostatním schvalují."

  • I já mám titul 8. 6. 2020 22:38 Reagovat 7 53

   titul

   "Vážený pane", Váš titul (a potřeba jej uvádět i v diskuzi!!!), ve spojení s Vaším komentářem, je krásnou ukázkou toho, jak vlastně o ničem nevypovídá. I naprostý omezenec může být doc., mudr,. pudr., blb! Rozšiřte si obzory!

   • MUDr A. Janák 9. 6. 2020 07:30 Reagovat 4 6

    Kdybyste mi to nenapsal, zůstal bych do smrti hloupým...

    Jenom nevím, co jste Vy - básníku - chtěl vlastně říci (napsat)...

   • Zdeněk 9. 6. 2020 13:50 Reagovat 67 4

    Odpověď jedinci "I já mám titul"

    Svým arogantním, agresivním příspěvkem a především výrokem "I naprostý omezenec může být doc., mudr,. pudr., blb!" sám/a sebe řadíte k omezencům.

  • Simona 12. 6. 2020 20:35 Reagovat 11 55

   opět nesouhlasím

   Opět jste předvedl, že jste mistrem velmi povrchních závěrů. Nevidím žádný skrytý antisemitismus ani propagaci nacionálního socialismu. Na Bauhausu vyučovali mimo jiné i židé, škola byla otevřená novým a pokrokovým myšlenkám. Propagace dekadence? Nevidím nic dekadentního na jejich umění, z řad učitelů a studentů vzešlo nepřeberné množství skvělých umělců... jejich design, architektura - celé jejich umění se ukázalo jako nadčasové. Sexualita? Pokud jste se narodil neposkvrněným početím, pak se pohoršujte, ale k mladým lidem sex patřil od nepaměti. V tomto seriálu jsem nic tak pohoršujícího neviděla. Homosexualita je snad v 21. století už vyřešená. Každý má právo na lásku, stejně jako na názor - byť by byl sebehloupější. A pokud Vám srovnání škol z pohledu Bauhaus kontra kruté výchovné metody, kterých bylo využíváno při výchově Jany Eyrové, přijdou jako vhodnější materiál pro výchovu budoucích pedagogů (potažmo rodičů) ... pak čtením Vašich komentářů ztrácíme všichni jen čas.

  • Vlasta 13. 6. 2020 15:10 Reagovat 11 0

   O Bauhausu z informací na internetu

   Bauhaus byla škola, která vznikla v roce 1919 v Německu ve Výmaru, v roce 1933 byla z ideologických důvodů zrušena. Období její existence se časově shoduje s existencí výmarské republiky. Vznikla z původní uměleckoprůmyslové školy, kterou roku 1906 založil Henry van de Velde. Jeho nástupce Walter Gropius sloučil původní školu s výmarskou akademií výtvarných umění a novou školu nazval Bauhaus. Škola měla obnovit „jednotu umění pod vedením architektury a obnovit těsný vztah umění k řemeslu. Umění a technika mají vytvořit nový celek. Konečným cílem vší výtvarné činnosti se má stát stavba.“ Každý student Bauhausu se tedy musel naučit řemeslu. Pro svůj výrazně nový a levicový charakter byla několik měsíců po nástupu nacistů k moci obviněna z „bolševické rozvratné činnosti“, a proto byla v roce 1933 rozpuštěna. - Na stránkách archiweb. cz píší, že heslem Bauhausu bylo spojit architekturu, umění, design a řemeslo v jeden celek. Budovy Bauhausu v Dessau navrhl tehdejší ředitel Walter Gropius. Cituji: "Z každého detailu cítíte, že desítky učitelů a studentů věřili v příchod lepšího světa..."

   • Ladislav 16. 6. 2020 09:52 Reagovat 37 1

    Lepší svět

    Svět je lepší, když jsou lidé lepší - když lépe myslí, mluví, jednají a konají. Opravdu lepší svět lze uskutečňovat, když lidé upřímně a poctivě myslí, mluví, jednají a konají podle vzoru Ježíše Krista.

  • Eliška 13. 6. 2020 17:12 Reagovat 37 5

   Jana Eyrová je hlavní postava

   stejnojmenného románu spisovatelky Charlotte Brontë ( (21. dubna 1816 – 31. března 1855). Dospělá Jana je velmi obdivuhodná svou statečností, poctivostí, upřímností, čestností, vroucnou a nepodbízivou lidskostí a mravností, které projevuje za jakýchkoli okolností navzdory útrapám, kterým byla ve svém životě vystavena. Řídí se Božími pravidly - například dokáže odpustit své tetě, která jí zatajila dopis od Janina strýce; dokáže odolat návrhu pana Rochestra (kterého Jana miluje i poté, kdy s ním bezelstně s důvěrou absolvovala Rochesterův nepovedený pokus o jejich sňatek), který chce žít s Janou v nesezdaném svazku. -/- Na seriálu Bauhaus – Nová doba, který je o obdivovaném Bauhausu, mi vadí například sexuální promiskuita, nezodpovědný sexuální život je provozován živočišným uspokojováním pohlavního pudu. Čtvrtý díl s názvem Ženská třída začíná pohledem na nahá těla souložícího páru a na nějakou stodolu (nebo co to bylo?), ve které spí na podlaze studenti. Dörte volá, že je potřeba podojit krávy, načež jí nějaký mužský hlas vulgárně seřve. Dörte jde sama dojit krávy, ale zanedlouho jí vyruší zoufalý řev kvůli tomu, že se někdo pokusil oběsit... Nevím, jak tento díl pokračoval a skončil, protože jsem televizi vypnula. -/- Walter Gropius byl sice nadaný architekt, ale měl velmi špatnou osobní morálku a špatný charakter.

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi