Pan Čokoláda

První černošský klaun v aréně plné smíchu a předsudků. Francouzské drama (2016). Hrají: O. Sy, J. Thiérrée, N. Lvovsky, F. Pierrot, M. Buxton, H. Soubeyrandová a další. Režie Roschdy Zem

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

Film je věnovaný Rafaelu Padillovi přezdívanému Chocolat, tedy Čokoláda, který byl prvním černošským klaunem. Vystupoval společně s ostříleným mimem a klaunem Foottitem a toto na první pohled nepravděpodobné duo si na počátku 20. století podmanilo Paříž. Jenže lákadla slávy a dobové předsudky často převážily Padillovo umění.

Představitel Padilly Omar Sy je známý českým divákům především z filmů Nedotknutelní, I dva jsou rodina, Samba a mnoha dalších.

V roli Footita uvidíme jedinečného švýcarského cirkusového performera, herce a houslistu Jamese Thiérrého, potomka Charlieho Chaplina a Eugena O’Neilla. Jeho klaunské výstupy a herecký projev jsou samy o sobě velkým zážitkem.

Rafael Padilla (1865/68–1917) se narodil na Kubě jako dítě otroků, kterým se podařilo uprchnout. Avšak Rafael byl prodán španělskému obchodníkovi, který ho odvezl do Evropy. Cesta k cirkusu a úspěchu nebyla snadná. Rozhodujícím pro něj bylo setkání s klaunem britského původu Georgem Footitem v roce 1895. Vzniklo úspěšné duo, a umělci spolu vystupovali téměř dvacet let. Do klaunského umění zavedli dvojici augusta a bílého klauna.

Originální názevMonsieur Chocolat
Stopáž114 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD
ŽánrFilm 15+