Mírumilovný psí holič dokáže vyjít s jakýmkoliv zvířetem – kromě místního surovce. Mrazivé italsko-francouzské drama od tvůrce Gomory (2018). Hrají: M. Fonte, E. Pesce, N. Schiano, A. Dionisi, F. Acquaroli a další. Režie Matteo Garrone (V původním znění s titulky)

V rozpadajícím se sousedství na pobřeží Kampánie přežívá hrstka místních a živí se vším možným. Jedním z nich je i majitel psího salónu Marcello (Marcello Fonte), drobný přikrčený muž, kterému ze všeho nejvíc záleží na štěstí dospívající dcery a také na spokojenosti jeho čtyřnohých zákazníků. Zdánlivě neškodný a možná trochu vysmívaný holič se v okolí těší dobrému jménu, ovšem jen do doby, než se zaplete s nenáviděným a všemi obávaným Simonem (Edoardo Pesce). Bývalého boxera a nevyzpytatelného surovce váže k Marcellovi podivný vztah vzájemného zneužívání – drobný mužík je totiž jeho dealerem kokainu a těžce závislý Simone už se k dávkám přes nikoho jiného nedostane. V křehkém spojenectví ovšem stačí jedno špatné rozhodnutí a Marcello postupně ztrácí všechno, na čem mu záleželo, včetně sebe sama.

Ač to na první pohled není patrné, nový snímek Matteo Garrone se podobně jako jeho předešlá Gomora (2008) odehrává na území plně ovládaném mafií. Velká část pobřežního města Castel Volturno, kde se film natáčel, byla před více než pěti dekádami vystavěna Camorrou a budovy nikdy nebyly zkolaudovány. Dodnes město slouží jako překladiště ilegálního obchodu s drogami i lidmi a rezidenční budovy jsou využívány squattery, přestože se úřady snaží o revitalizaci.

Originální názevDogman
Stopáž99 minut
Rok výroby 2018
 P T HD
ŽánrFilm