To je ta Praha, aneb Hybš hraje Hašlera

Populární písničky proslulého českého písničkáře, herce, skladatele a režiséra (1979). Účinkují: B. Záhorský, L. Lipský, K. Štědrý, L. Kozderková, H. Růžičková, J. Hrzán, M. Chladil, K. Hála a další. Scénář I. Štědrý. Kamera J. Osten. Režie J. Bonaventura

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Scénická směs písniček Karla Hašlera, kterou interpretují známí zpěváci, herci a umělecké soubory. Hraje orchestr Václava Hybše, taneční choreografii postavila Milena Moravcová. Karel Hašler (*31. 10. 1879 – †22. 12. 1941) byl český písničkář, herec, textař, skladatel, spisovatel, scenárista, dramatik a režisér, Rytíř české kultury in memoriam. Zemřel v koncentračním táboře Mauthausenu. Z jeho písničkové tvorby mj. uslyšíte Až já půjdu do nebe, Panenka pro štěstí, Bílý kvíteček, Za Strahovskou branou, Pětatřicátníci, Před výtoňskou hospodou a Staré topoly.

Český hudebník, trumpetista, dirigent, hudební aranžér Václav Hybš je kapelníkem tanečního orchestru nesoucí jeho jméno. S hudbou začínal v dětském věku v kapele svého otce. Později se učil hrát na trumpetu. Se svým tanečním orchestrem doprovázel řadu českých hvězd pop music.

* 13. 6. 1936

† 4. 1. 2004


Stopáž39 minut
Rok výroby 1979
 4:3
ŽánrHudba