Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Jaroslav Zvoníček 6. 10. 2021 13:40 Reagovat 0 1

  nesmyslný seriál

  Seriál není příběhem lidstva, to by musel být mnohem delší. Nesmyslů a zastaralých informací mnoho, velice povrchní výklad. Kombinuje se zavádějící výklad s historicky chybnými hranými pasážemi, pouze přibližně ilustrujícími text. Např. zbraně Momgolů nesouhlasí. neměli ani po turecku zahnuté šavle, ani přímé luky.

 • HANO 29. 9. 2021 11:55 Reagovat 2 3

  Dokumentární seriál :-)

  Tento seriál je neskutečnou mystifikací, jsou v něm uvedeny zkreslené a někdy i nepravdivé (lživé) informace, které můžou z neznalých lidí dělat hlupáky – dokumentární seriál by měl sloužit k poučení, a ne k mystifikaci a zkreslování dějin. Žádám ČT o stažení tohoto dokumentu z vysílání, nebo jej alespoň nenazývat dokumentárním filmem, ale pohádkou na dobrou noc a vždy uvádět, že se nejedná o pořad vyprávějící o skutečných dějinách. Nechápu drzost a hloupost tvůrců nazvat tuto snůšku nesmyslů „Lidstvo: Příběh nás“ . Hloupost je opravdu věčná Einstein měl pravdu.

 • Josef Kadleček 1. 4. 2020 01:56 Reagovat 3 5

  Válek zapotřebí?!?!

  V pořadu zazní - on je americký - a tam vládne WallStreet a psychopati víc než u nás: :"Možná je k lidskému vývoji válek zapotřebí". Takže - NE! Války potřebují psychopati (v současnosti Trump, Babiš, a spol., v minulosti kdokoli, kdo je předcházel) - a psychopaty je potřeba eliminovat! Svět už se jich, za ta tisíciletí, co šli jeden za druhým, přejedl. Naučme se je detekovat a demokraticky odstavovat od možnosti podílet se na správě veřejných věcí!

 • Marian 4. 3. 2020 20:56 Reagovat 8 1

  Přílíš krátká doba archivace.

  Týden je málo.A je to škoda.

 • Alfons 1. 3. 2020 19:20 Reagovat 6 4

  Neznalost amerického historika

  Když si pustíte 7. díl v čase 20:30, jak tam vojenský historik Mike Loades říká, že se nikomu před sultánem Mehmedem II. nepodařilo zdolat hradby Konstantinopole, tak se pan historik velice mýlí. V roce 1204 byla Konstantinopol vypleněna křižáckými vojsky. Byzantská říše se z tohoto zásahu nikdy plně nevzpamatovala. V dokumentární sérii nebyla ani zmínka o dobytí Konstantinopole 1204, což je zarážející, protože to byla velmi důležitá událost.

  • Zbyněk Zeman 30. 3. 2020 20:58 Reagovat 1 0

   Nemusí to být neznalost historika.

   Podle dosavadních zkušeností s dokumentárními a naučnými pořady, může jít stejně dobře o tzv. ztrátu v překladu.

 • František Šipr  •  25. 2. 2020 19:29 Reagovat 1 1

  Vikingové, Aztékové, Turci

  Aztécká říše nebyla vyspělá , protože zajatcům za živa vytrhávali srdce. Cortés , který ukradl Havanském místodržícímu flotilu a plul ukrást Aztékům zlato, dobře udělal , že tu říši zrušil . Na druhé straně Aztékové vypěstovali kakao a krocany. Kukuřici vypěstovali Mayové. Vikingové byli excelentní mořeplavci , kteří dokonce založili Kyjevskou Rus. Turci zničili nejen Konstantinopol nýbrž i Balkán. Ten se z toho ničení dodnes nevpamatoval.

  • stanik 2. 3. 2020 18:13 Reagovat 0 0

   Lidské stěhování národů a etnik

   Násilí a války asi k lidstvu opravdu patří. Evropané válkami a získávali a ztráceli svá území a stávali se vazaly uspěšnějších vítězů. To je příklad i čschů, moravanů a slováků. Sice jsme měly svého římského císaře Karla IV ale poté jsme byly i vazaly rakouskouherské monarchie. Turci to ve své době dobojovali až k Prešpurku a Mongolská Zlatá horda až ke Kaspickému jezeru. Kolonizace mimoevropských světadílů evropany je historicky známá. Kolumbus, J. Cook, následně Cortéz i Bufalo Bill, byli pouhými nástroji vládců evropských království. Nakonec i místokrál Madagaskaru ve službách francouzského krále byl "moravák" . Otázkou dnešního 21.století je zda se tento trend neopakuje - nestěhují se etnika před bídou s chudobou za vidinou snadnějšího života. Nakonec i v nedávné době se to dělo i nejen v případě exodu romů do Kanady v devadesátých letech nebo vzdělanců ze postrvhp do vyspěléhozápadního kapitalismu. Hodný Vinetu nebo poslední mohykán jsou jen vymyšlení jedinci literárních autorů.

   • František Šipr  •  3. 3. 2020 09:06 Reagovat 0 0

    re stanik

    staniku, v době kdy existovalo otrokářství se "moudře" diskutovalo zda otrok je NÁSTROJ /asi v Antice/. Cortes ukradl místodržícímu v Havaně a byl nástroj??? A v kapitánské kajutě měl písemné instrukce Španělského krále Filipa V.??? Velká část alespoň evropské společnosti šla za svým cílem, horší to bylo v asijských a afrických společnostech. "Napredovaly" země kde se smělo přemýšlet např. Anglie . No a v Rusku bylo a je zakázáno přemýšlet . Udělejte si seznam nositelů Nobelových cen - tam to máte. Vynechte Nobelovu cenu míru.

 • Ondra 25. 2. 2020 11:15 Reagovat 9 1

  Nesmysl

  Opět díl plný nesmyslů, např., Thorvald Eiriksson doplul do Ameriky. Ptám se, kde jsou důkazy? Jedná se pouze o spekulaci o pověst zaznamenanou v ságách, kterým se nechá důvěřovat asi, tak jako pověstem jiných národů. „Konstantin byl prvním panovníkem Východořímské říše“ – ne nebyl, Konstantin I. Veliký byl panovníkem celé Římské říše – vážení odborníci, to jen na ukázku, v tomto díle stejně, jako ve všech je šíleně nesmyslů. Žádám ČT o informování méně vzdělaných diváků o tom, že se nejedná o dějiny, ale parodii na ně. Lidé, kteří vystupují v tomto dokumenty neví o historii vůbec nic.

  • Jaroslav Zvoníček 6. 10. 2021 13:51 Reagovat 0 0

   ságy

   Ságy jsou dost spolehlivé a podrobné a byly potvrzeny archeologicky. Jinak máte pravdu. Těžko ovšem odlišit správné a nesprávné údaje, tedy celkově je seriál matoucí a mystifikující, hrané pasáže jsou jen přibližně ilustrativní a nevěrohodné. Bohužel, takovýto způsob "odokumentů" je široce rozšířen, Skutečně dokumentárního není vlastně nic. Jako historický film to také není, protože místo davových scén jsou jen malé skupinky herců.

 • pikey 25. 2. 2020 07:32 Reagovat 4 1

  tak jo

  mrknul jsem na diskuse a připomíny..a mám po chuti..viděl jsem 6 díl..a s názory se shoduji..asi degenerujeme..

 • Herbert Heissler 21. 2. 2020 15:54 Reagovat 4 1

  Avignon vs Ryn

  Prosim pekne, kde se nachazi v Avognonu Ryn? Dle meho je tam jina reka. Nebo vozili mrtvoly az do Ryna pres pul Francie? Celkove je dokument uz velmi spatny. Nehlede na to, ze kone ve valecnictvi v Evrope figurovali uz davno pred Mongoly. Chybi tam opravdu hodne vyznamnych udalosti te doby. Dokument nezacal spatne, ale ted je to uz paskvil.

  • Saturn 25. 2. 2020 15:29 Reagovat 2 0

   Možná že jde jen o špatný překlad ČT, Avignonem protéká řeka Rhôna, což lze snadno zaměnit s Rýnem.

 • Jarda 18. 2. 2020 13:10 Reagovat 6 1

  akční a tendenční ptákovina

  Jestli mi toto "dílo" nepřipomíná spíš dravý formát reklamní, nebo počítačových her než seriózní dokument? Ta "akčnost", nejen bojových scén mi v takovém pořadu absolutně nesedí, jakoby to točil někdo, koho nezajímají dějiny jako celek. Např. vliv Čingischána a jeho potomků na Evropu je nespravedlivě uveden pouze v negativním světle. Naopak pád Konstantinopole a jeho důsledky pro Evropu pak zcela chybí... Nejsem pro to, aby byl seriál stažen, ale asi by nebylo od věci, aby američtí "tvůrci"mohli dostat zpětnou vazbu...

  « | | 1 2 3 | | » (3)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi