Hrdinové, nebo vrazi? Jeden z nejvýznamnějších příběhů naší novodobé historie sleduje osudy odbojové skupiny včele s bratry Mašíny.
Režie: Tomáš Mašín. Scénář: Marek Epstein. Hrají: Oskar Hes, Jan Nedbal, Tatiana Dyková, Matěj Hádek a další.
Bratři

Jen málokteré téma moderní české historie vzbuzuje tolik emocí jako osud skupiny bratří Mašínů.

Pětice mladíků s pistolemi pronásledovaná tisíci vojáky se v boji o život dotkne hranic vlastního strachu i statečnosti. Rodina, jejíž členové se vzepřeli nacistické i komunistické totalitě. Jeden ze zásadních příběhů naší novodobé historie bude vyprávět film Bratři. Režisér Tomáš Mašín filmu říká: „Bratři jsou pro mne osobním filmem. Nejen proto, že jsem spřízněn s rodinou linií, ze které Mašínové pocházejí, ale zejména z důvodu povahové rezonance s hlavními hrdiny. Rozumím touze vzepřít se nespravedlnosti a útlaku. Křičet, když ostatní zbaběle nebo konformně mlčí. Chápu potřebu mladých kluků ukázat odvahu, jako ji ukázal jejich táta. Ale také vidím jejich nezralost, nezkušenost, chyby v úsudku a zbrklost. Stejně jako to, že jejich činy byly vedeny čestnými úmysly – riskovat své životy za svobodu nejen svou, ale také svého národa.

Titulní role akčního, strhujícího emotivního příběhu ztvárňují Oskar Hes (Josef Mašín) a Jan Nedbal (Radek Mašín). Kromě představitelů hlavních rolí se ve filmu objeví Taťána Dyková (Zdena Mašínová), Matěj Hádek (Zbyněk Roušar), Adam Ernest (Milan Paumer), Matyáš Řezníček (Václav Švéda) nebo Antonín Mašek (Zbyněk Janata).

Film byl uveden u příležitosti 70 let od útěku do Západního Berlína.

Napište nám