Mys hrůzy

Teď poznáš, co je to ztráta. Robert De Niro jako šílený psychopat, který touží po pomstě. Americký thriller (1991). Dále hrají: N. Nolte, J. Langeová, J. Lewisová, J. D. Baker, R. Mitchum, G. Peck a další. Režie Martin Scorsese

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Robert De Niro patří mezi dvorní herce legendárního amerického režiséra Martina Scorseseho. Během jejich téměř padesát let trvající spolupráce vznikly filmy jako Taxikář (1976), Zuřící býk (1980), Mafiáni (1990) nebo nejnověji Irčan (2019). Napínavý thriller Mys hrůzy představuje jejich sedmý společný snímek a jedná se o remake stejnojmenného filmu z roku 1962, v němž tehdy zazářili Robert Mitchum a Gregory Peck. Je jistě zajímavé zmínit, že oba herci se symbolicky objevují ve vedlejších rolích i ve Scorseseho remaku z roku 1991. Hlavní postavou příběhu je čerstvě propuštěný vězeň Max Cady, který si odbyl čtrnáctiletý trest za brutální znásilnění dospívající dívky. Na svobodě však touží po jediném – pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který u soudu zatajil důležitý důkaz svědčící v jeho prospěch. Násilný Cady se potuluje kolem Samova domu jako zvíře, které jednou zaútočí. Jeho provokace se stále stupňují a stává se nebezpečnou hrozbou pro celou advokátovu rodinu, kterou dokáže vystrašit k smrti. Čas pomsty právě nadešel.

Robert De Niro se zde představil v hlavní roli zvrhlého násilníka Cadyho a za svůj démonický výkon byl nominován na Oscara i Zlatý glóbus. Nominaci na obě ceny za vedlejší výkon si vysloužila i mladinká Juliette Lewisová, která ve filmu ztvárnila roli advokátovy dcery v podání Nicka Nolteho. Hvězdné obsazení ještě doplňuje Jesicca Langeová v roli jeho manželky. Snímek vyniká od začátku do konce napínavou a děsivou atmosférou, kterou umocňuje znepokojivá hudba Elmera Bernsteina a Bernarda Herrmanna.

Robert De Niro
herec, režisér a producent

Robert De Niro

* 17. 8. 1943


Martin Scorsese
režisér

Martin Scorsese

* 17. 11. 1942


Originální názevCape Fear
Stopáž123 minut
Rok výroby 1991
 P )D( ST HD
ŽánrFilm