Zamilovat se na nejslavnějším travnatém dvorci světa jednomu rozhodí servis. Britská romantická komedie s Paulem Bettanym a Kirsten Dunstovou v hlavních rolích (2004). Dále hrají: J. McAvoy, N. Coster-Waldau, S. Neill, C. Imrieová a další. Režie Richard Loncraine

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Britskému tenistovi Peteru Coltovi táhne na dvaatřicet a svůj sportovní vrchol má už za sebou. Někdejší jedenáctý hráč světa se teď ani neprobojoval do první stovky a možnost zúčastnit se nejslavnějšího tenisového turnaje v Londýně získal jen díky divoké kartě. Rozhodne se proto, že odejde s aspoň trochu vztyčenou hlavou a letošní Wimbledon bude tečkou za jeho sportovní kariérou. Ještě před začátkem turnaje se však věci pořádně zamotají. Díky záměně hotelové klíče se Peter seznámí a následně zaplete s vycházející hvězdou amerického tenisu, energickou Lizzie Bradburyovou. Čas strávený s mladou hráčkou mu připomene, proč si tenhle sport kdysi zamiloval a jeho hra se začne rapidně zlepšovat. Jejich vztah má ovšem drtivý dopad na Lizzieno soustředění a hrozí, že z turnaje vypadne. Oba tak musí zvážit, co pro jeden druhého znamenají a jak moc touží po grandslamovém vítězství.

Britský koprodukční film sice vypráví o fiktivním ročníku známého turnaje, natáčel se ovšem přímo na proslulých wimbledonských dvorcích během soutěže v roce 2003. Herci vstupovali na trávník chvíli před či po odehraném zápase, většina diváků, rozhodčích a dokonce i tenisových soupeřů tak hraje sama sebe. Co se příběhu Petera Colta týče, je z velké části smyšlený, jeho strmý postup napříč vyřazovacími zápasy ale vychází ze skutečné sportovní senzace roku 2001. Chorvatský tenista Goran Ivaniševič tehdy startoval na Wimbledonu s divokou kartou a oproti předpovědím se mu podařilo probojovat až na úplný vrchol.

Originální názevWimbledon
Stopáž94 minut
Rok výroby 2004
 )D( ST HD
ŽánrFilm