Za vším hledej ženu. Britský historický seriál z období Války růží (2013). Hrají: R. Fergusonová, M. Irons, A. Haleová, F. Marsayová, A. Barnard, D. Oakes, E. Tomlinsonová, C. Goodallová, A. Perschewski a další. Režie Colin Teague

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Desetidílná britská historická série Bílá královna vznikla podle trojice oblíbených románů Philippy Gregory Bílá královna, Červená královna a Jen jedna bude královnou, které se těší čtenářské oblibě i u nás. Série, jež si odbyla svou televizní premiéru v roce 2013 na kanálu BBC One, zpracovává jedno z nejdramatičtějších a nejbouřlivějších období anglické historie, známé jako Válka růží, kdy o anglickou korunu bojovaly znesvářené rody Lancasterů a Yorků. Tento boj, plný intrik a zrady sledujeme z pohledu tří zcela odlišných, ale stejně neústupných a ctižádostivých žen – Alžběty Woodvillové, Markéty Beaufortové a Anny Nevillové, odhodlaných získat korunu pro sebe.

Do děje vstupujeme roku 1464, krutá občanská zuří již devátým rokem a na trůn byl nedávno dosazen pohledný Eduard IV. z rodu Yorků. Za svou korunu vděčí mocnému zákulisnímu hráči, hraběti z Warwicku, přezdívanému králotvůrce. Když se však mladý král zamiluje do krásné lancasterské vdovy Alžběty Woodvillové a tajně se s ní ožení, začnou se Warwickovy plány hroutit. Úskočný a všehoschopný muž se ale nehodlá jen tak vzdát. A není zdaleka jediný, kdo je pro naplnění svých ambicí ochoten použít doslova všechny dostupné zbraně.

Originální názevThe White Queen / Poison and Malmsey Wine
Stopáž59 minut
Rok výroby 2013
 P )D( ST HD
ŽánrSeriál 15+