Novinky

Představujeme první pár StarDance: Gabriela Koukalová a Martin Prágr

Desátá řada StarDance zná svůj první soutěžní pár. O titul královny a krále parketu budou soutěžit mistryně světa v biatlonu Gabriela Koukalová s tanečním partnerem Martinem Prágrem.

Pro Gabrielu Koukalovou je StarDance další velkou výzvou. „Nedávno jsem ukončila sportovní kariéru a užívala jsem si pauzu od toho sportovního zápřahu a kolotoče. Trošku jsem se nejprve bála, že StarDance zase bude podobný dril, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem na nabídku tancování kývla. Je to pro mě další životní výzva,“ tvrdí a přiznává, že nepatří mezi nejzkušenější tanečníce. „S tancem nemám velké zkušenosti, ale vím, že jsem pilná a cílevědomá, čili věřím, že jsem schopná se to naučit. Zároveň ale vím, že biatlon je poměrně silový sport, a díky tomu mi ty ladné pohyby dělají celý život docela problém. Udělám ale všechno proto, abych se to naučila,“ dodává.

O tom, s kým by chtěla sdílet taneční parket, dle svých slov neměla jasnou představu. „Neměla jsem konkrétní přání na to, jaký by můj taneční partner měl být, ale můj manžel jich měl spoustu. (smích) Chtěl, aby to byl někdo o hodně starší a mohl by i kulhat. Samozřejmě že to je legrace.

Partnera jí nakonec bude dělat profesionální tanečník Martin Prágr, který z Gabriely neskrývá nadšení. „První dojmy jsou příjemné, ale samozřejmě jsem byl velmi nervózní. Chtěl jsem sportovkyni, protože sám jsem také vášnivý sportovec. Viděl jsem spoustu závodů Gabriely a možná mi to ještě úplně nedochází, vedle koho vlastně sedím a s kým budu tancovat. Mám z toho obrovskou radost a věřím, že se nám jako sportovcům bude dobře spolupracovat,“ říká.