Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Jarda 13. 2. 2021 17:26 Reagovat 0 0

  byznys

  Obdivuju výkon, to je jasné. Ale Šerpové zafixovali trasu, vynesli a postavili campy, nejspíš i nějaká ta pomocná ruka při výstupu byla. To už je víc fér tandemový seskok z letadla.

 • aleš 12. 2. 2021 09:23 Reagovat 2 0

  stručně řečeno, tento dokument je jen takový pozdrav z dovolené. vylezla nahoru, to ji nikdo neupírá, ale stejně jako další turisti co si zaplatí nosiče a ti jim pak vše zajistí(od vynesení věcí do BC, zajistí jim cestu tam i zpět - tohle už nemá nic s lezením společného, tohle je už jen byznys.

 • MaLu 11. 2. 2021 23:19 Reagovat 0 0

  Ta její maminka

  to řekla velmi hezky.. že se víc bojí o tu malou Emu. Pro mnohé je jistě obdivuhodné, že se žena takto rozhodne a zvládne to. Neříkám, že není dobrá, chce to makat, makat, makat... ale co se rojí v hlavě dceři, která se x týdnů podvědomě bojí o mámu... Ok, stát se může kdykoli cokoli i gaučovému povaleči, ale tady to riziko bylo všeobecně známé i dítěti..

 • Joh 11. 2. 2021 22:50 Reagovat 2 4

  Obdiv

  Pro me super dokument o rozhodnuti delat,co chci bez ohledu na ostatni a hlavne nest tihu tohoto rozhodnuti. Dekuji Klare za autenticnost a projevene emoce. Vidim z nich touhu dosahnout cile,ale s vedomim rizika pro sebe i sve blizke. Ma muj obdiv za to,ze dela rozhodnuti a uvedomuje si svou odpovednost, dela kroky,ktere mohou vest nahoru a prinest ji "slavu" nebo dolu a v tom pripade smrt. V tom je podle me ta "vlastni cesta" KK. Mnozi si mysli,ze nedosahla vrcholu tim "spravnym" zpusobem nebo ji odsuzuji jako nezodpovednou matku. Hodne mi to pripomina pohlizeni na zeny,ktere se rozhodnou budovat karieru.

  • Jana Nullasová 12. 2. 2021 12:37 Reagovat 0 1

   Pravda je,že mne dostala na emoce s nimiž bojovala a to je právě to co jsem jako matka ,žena a divačka hltala nejvíc.Manžel,který souzněl a byl ochotný,to snášet nebo dopřát.Druhá věc,že to už není takové to lezení sama ...jsou tam lidi, kteří zajišťují i když to samozřejmě může dopadnout špatně.Za mne paráda,klidně víc takových dokumentů.Bavilo mne to.

 • Hana 11. 2. 2021 22:39 Reagovat 5 0

  Nahoru a dolu Hedvabnou stezkou.Vyborny dokumentarni serial, take o horolezcich.Ti kluci tim zili,sli sami bez kysliku a nemeli k dispozici cele tymy pomocniku a prece to SAMI dokazali.Uplne o nekolik trid to u mne vyhrali i kdyz to byla normalni 8 000 a ne K2. Jemi lito,dotycna ve me zadne kladne emoce nevzbudila.

 • jana 9. 2. 2021 17:51 Reagovat 2 0

  vlastní cestou?

  rozhodně jsem pouze divák, který sdílí svůj názor na shlédnutý dokument....první co mě napadá, je proč je dokument nazván vlastní cestou? připadá mi to jak když mi někdo prohrne zasněženou dálnici a já po ní projedu - sice s rizikem a třeba s velkou námahou - ale nebyla to moje vlastní cesta......nechci tím degradovat odhodlání, fyzickou přípravu i následný, jistě namáhavý výstup.......... ale vypadá to jako cestování s cestovkou, a to si takovou popularitu nezaslouží, to není styl máry holečka, messnera, rakoncaje..... škoda, těch utracených peněz, kdyby je někdo dal třeba zrovna márovi, mohlo vzniknout něco opravdu "vlastního" tak třeba příště

  • jana 9. 2. 2021 21:22 Reagovat 0 0

   vlastni cestou - vloženo znovu

   rozhodne jsem pouze divak, ktery sdili svuj nazor na shlednuty dokument....prvni co me napada, je proc je dokument nazvan vlastni cestou? pripada mi to jak kdyz mi nekdo prohrne zasnezenou silnici a ja po ni projedu - sice s rizikem a treba s velkou namahou - ale nebyla to moje vlastní cesta......nechci tim degradovat odhodlani, fyzickou pripravu i nasledny, jiste namahavy vystup.......... ale vypada to jako cestovani s cestovkou, a to si takovou popularitu nezaslouzi, to neni styl mary holecka, messnera, rakoncaje..... skoda, tech utracenych penez, kdyby je nekdo dal treba zrovna marovi, mohlo vzniknout neco opravdu "vlastniho" tak treba priste

 • Martin Beneš 8. 2. 2021 21:54 Reagovat 8 0

  Byl by super výkon bez šerpů ?

  Šerpa prošlape cestu, vynese věci, postaví tábor a dává pozor na bezpečnost klienta. Klient zaplatí. Jako když člověk sjede těžkou řeku na raftu, který řídí zkušený guide. Na kajaku by to sám nedal. Každopádně i tak velice, velice dobrý výkon. Smekám, tam nahoře to není žádná sranda, vždy tam jde o život.

 • P. Kurzweil z Kolouch&co deer 7. 2. 2021 03:29 Reagovat 4 0

  Tak tohle je marasmus v krystalické podobě

  Totální pochopení, tohle je přesně pro paní, co má dreamy, místo Emy má Emmu, co nemá mísu, ale microwave tube, do níž dělá dorty, které z vás vyrazí bezděčně krásné staročeské neprávem opomenuté wow, a pak už vám nezbývá než vyrazit na summit. Lanovky, udělejte tam konečně, do pr...., ty lanovky s přetlakovanými kabinkami, má třiadevadesátiletá tchýně po nepříliš povedené totální endoprotéze 16-ti krčních obratlů by se tam také ráda podívala a bůh ví kolik týdnů jí ještě zbývá. Tenzing s Edmundem musejí v hrobě válet sudy a metat kozelce, i kdyby prošli kremací.

 • řřřřř 6. 2. 2021 19:50 Reagovat 2 1

  řřřřř

  příšernost

 • Petra 5. 2. 2021 21:58 Reagovat 37 2

  Tento dokument zachytil v celé nahotě současný trend devalvace vysokohorského lezení: komerční výpravy, kde šerpové nesou zavazadla, díky čemuž se může dáma v base campu postříkat voňavkou a pomazat krémíky, oni určují strategii, natáhnou fixy, prošlapou cestu, vynesou kyslík, postaví stany, sakra - proč je v názvu "vlastní cestou"? Nesmírně si vážím skutečných horolezců jako Joska Rakoncaj, Míra Šmíd, Dina Štěrbová, v dnešní době třeba Mára Holeček, etc. Ano, Kláře Kolouchové nelze upřít jistou zaťatost a slušný fyzický výkon, který by však bez té jmenované škály pomocných berliček prostě na zvládnutí osmitisícovky nedostačoval. Ale hlavně - tento její styl pobytu a pohybu v horách přispívá k devastaci tamějšího prostředí, jako se tomu děje v obludných rozměrech na Everestu. Z toho dokumentu mi bylo fakt hodně smutno.

  • Makropulos 6. 2. 2021 18:33 Reagovat 3 0

   Vlastní cestou...

   Ona to v případě Kláry Kolouchové myslím její vlastní cesta byla - ve smyslu volby nákupu maximální možné placené pomoci. Koupila si tým šerpů, kteří poskytli rozsáhlý servis, odnosili, co bylo potřeba, vybrali konkrétní cestu a zajistili její prošlápnutí. Klára pak tuto vybranou a prošlápnutou cestu následně po šerpech zdolala také. Dokument možná mohl mít trochu výstižnější název s upřesněním charakteru té "vlastní cesty". Fyzička a vůle se dají obdivovat, způsob dosažení vrcholu K2 a následný masivní až agresivní výprodej celé cesty považuji za nešťastné.

  « | | 1 2 3 | | » (3)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi