Rodina přetrvá věčně. Nová řada amerického seriálu, vyznamenaného Zlatým glóbem i Cenou Emmy (2020). Hrají: M. Ventimiglia, M. Mooreová, S. K. Brown, Ch. Metzová, J. Hartley, S. Kelechi Watsonová, Ch. Sullivan a další. Režie Ken Olin (V anglickém znění s titulky)

Americký seriál Tohle jsme my (2016–22, This Is Us) o barvitých osudech trojčat Pearsonových si získal značnou popularitu mezi diváky a také řadu ocenění, především za výkony přesně obsazených hereckých představitelů. Vzhledem ke své neobvyklé struktuře, jež volně propojuje odlišná časová období a často představuje stejné události z pohledu různých postav, se o jeho osudu rozhoduje trochu jiným způsobem, než je obvyklé u běžných seriálů, jejichž výroba časově příliš nepředbíhá vlastní vysílání. Když bylo v roce 2019 zřejmé, že po třetí řadě bude seriál pokračovat, museli jeho tvůrci v čele se showrunnery Danem Fogelmanem, Isaacem Aptakerem a Elizabeth Bergerovou přesně naplánovat celé tři další řady a nikoli pouze jednu. Výroba seriálu se však dostala do pochopitelných těžkostí kvůli celosvětové pandemii koronaviru, která ve Spojených státech nabyla mimořádné intenzity.

Pátá řada už vznikala za stabilnější situace a tvůrci do současné dějové linie zařadili i nejnovější události, včetně boje s pandemií a zabití George Floyda. Stejně jako v předchozích řadách se postupně seznamujeme s různými výseky minulého rodinného života hlavních postav, jež nám byly dosud utajovány (např. osud Randallovy biologické matky nebo Kateiny milostné problémy v dospívání) a jež mají nějaký vztah k současnosti, a tak plasticky dokreslují jejich profily. Těžiště ovšem tkví v současnosti, v níž Randall musí řešit spoustu problémů jako zvolený filadelfský radní a také vztah ke své vlastní rase a k nevlastnímu bratrovi, jehož herecká kariéra nabírá obrátky. Kevin, jak se zdá, po několika nevyvedených pokusech také konečně navázal smysluplný partnerský vztah a čeká svou vlastní rodinu. Kate se po letech zbavila všech traumat, jež ji v životě pronásledovala, a společně s Tobym začnou uvažovat o dalším sourozenci k malému Jackovi. A všichni Pearsonovi samozřejmě řeší Rebečin zdravotní stav, který se vůbec nezlepšuje.

Pátá sezona sice čítá jen šestnáct epizod, tedy o dvě méně, než jsme byli zvyklí u předchozích řad, ale podržela si svou vysokou kvalitu a připravila půdu pro nadcházející šestou řadu, o níž tvůrci seriálu v květnu 2021 oznámili, že bude poslední, a příběhy jeho protagonistů se tak po šesti letech uzavřou.

Originální názevThis Is Us V / Forty: Part One
Stopáž43 minut
Rok výroby 2020
 P T HD
ŽánrSeriál