Osudová láska může vzplanout i v zaplivaném přístavním baru. James Caan a Marsha Masonová v hlavních rolích amerického melodramatického snímku nominovaného na tři Oscary (1973). Dále hrají: E. Wallach, K. Calloway, B. Young, D. Coleman a další. Režie Mark Rydell (V původním znění s titulky)

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

John Baggs Jr. slouží věrně dlouhá léta u amerického námořnictva. Jeho loď zrovna zakotvila v Seattlu a během rutinní lékařské prohlídky vyjde najevo, že má pilonidální cystu. Bez potvrzení o zdravotní způsobilosti nemůže zpátky na moře, a proto musí přechodně zůstat na námořní základně. Během léčby dostává obvyklou propustku, která trvá do půlnoci. Osaměle se toulá ulicemi přístavního města a v jednom zapadlém baru se seznámí s krásnou Maggie, která si tam na živobytí přivydělává drobnými podvody a prostitucí. Milostné vzplanutí na jednu noc však nečekaně přerůstá ve vztah dvou samotářů, kteří nevěřili, že se ještě někdy dokáží zamilovat. John dokonce pomáhá Maggie s výchovou jejího nemanželského pubertálního syna Douga. Kvůli administrativnímu pochybení se však John ocitá bez finanční podpory od námořnictva a navíc zjistí, že Maggie čeká dítě s jiným mužem. Zdá se, že naděje na společný život byla jen pouhou iluzí.

Snímek Propustka do půlnoci režiséra Marka Rydella dokládá novátorské pojetí, které vnesli mladí filmaři v 70. letech do tradičních hollywoodských žánrových konvencí. Romantický příběh dvou zapomenutých samotářů se snaží co nejvíce přiblížit tehdejší realitě, proto se odehrává v prostředí špinavých bytů Seattlu a zároveň reflektuje ožehavé sociální a rasové problémy americké společnosti. Kromě toho se snímek vyznačuje působivým hudebním doprovodem slavného skladatele Johna Williamse, který byl po zásluze nominován na Oscara za nejlepší hudbu a za nejlepší píseň Nice to Be Around. V hlavních rolích září James Caan a Marsha Masonová, která za roli hříšné Maggie získala Zlatý glóbus a nominaci na Oscara.

Originální názevCinderella Liberty
Stopáž112 minut
Rok výroby 1973
 HD
ŽánrFilm