Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Václav Peksa 21. 3. 2021 18:40 Reagovat 15 5

  Naprostá většina těch dvanáctek na to kouká proto, že z toho mají srandu a vyprávějí si o tom ve škole. Jsou In a je to Cool. Že to nějaká slabší povaha odnese útokem? Evoluce. Slabší nemají nárok na život, nebo tak nějak se nám to tady už 30 let vtlouká do hlavy. Tak vo co de?

 • zill 21. 3. 2021 17:04 Reagovat 10 2

  smutný

  dlouho jsem se tomu vyhýbala, ale nakonec si to pustila. Sama mám dceru a děsím se toho co v budoucnu může natropit. Ano není normální si psát se starým chlapem - jak tady někteří oíšou, ale psycholožky to tam snad řekly jasně. Dívky jsou třeba osamělé, nechtějí ztratit kontakt...pak přijde na vydírání - anebo si myslí, že si píšou s 15 letým hezkým klukem na základě falešného profilu a on je to 60 letý úchyl. Pak jsou tady holky, které se určtě prodají i dobrovolně, protože pochází ze sociální rozpadlých rodin a nesou si spoustu traumat a pošramocený náhled na život - ale propána - i takové holky je třeba nějakým způsobem chránit a ne jejich traumata prohlubovat. Viníkem je vždy dospělý jedinec, který má rozlišit co je dobré a co ne a nevyužívat slabost či tíseň jiného - je mi na zvracení z některých příspěvků asi stejně smýšlejících pánů jako ve videu. Můžete si to obkecávat jak chcete, ale zůstanete pouze nechytnýma úchylama. Howgh

 • Robert 17. 3. 2021 23:12 Reagovat 7 27

  Skvěle udělané

  Děkuji tvůrcům. Dobře, že to někdo takhle ukázal a popsal. Ještě detail, všiml jsem si, že většina těch úchylů má ostravský přízvuk, jeden je z Brna a jeden je Rus. Náhoda? Východní necivilizovanost?

 • Jan 17. 3. 2021 15:26 Reagovat 9 1

  Problém je asi tedy na více stranách.

  Vážení, protože se o tomto dokumentu hodně mluví, tak jsem si chtěl udělat názor. První co mne překvapilo, jak emocionálně se o tomto dokumentu mluví. Je evidentní, že matky o tomto neví a tak je to max fascinuje, když objevili "ameriku" protože žijí ve své růžové bublině. Podobně mne prekvalipy reakce holek - hereček. Jak byly fascinovány a nebo to dobře zahráli i do dokumentu. Myslí si snad, že žijeme v růžovém světě. Další věcí je, že tento dokument možná může sloužit, tak jak je natočen i jako pastva právě pro takové pány... Co však nechápu je vlastně ta pointa toho co se děje. Že se dospělý pán ozve holce je tak nějak možné. Co pak dělá je věc další. Ale že se malá holka (což v tomto případě není pravda a v dokuemtu je to smyšlené a reakce hereček je vymyšlená) přijme hovor od starého pána, píše si s ním? To normální není již od samého začátku. Já bych si tedy se starou paní nepsal, natož volal. Pokud je to tedy takový problém, že se to tak masivně děje, asi by děti měli mít pouze dětské online hřiště. Ale to je věc složitá. Z dokumentu však vytvořili příklad, že se jedná o děti, co jsou doma a dělají si jaksi co chtějí. Navíc perfektně pozicovaná kamera, načančané prostředí, a baví se s divným pánem? Problém je asi tedy na více stranách. "Pán"- hloupé dítě - ignorující rodiče. Dále je možná problém i zvědavost a popravdě ta je patrná z obou stran pohledu.

 • Brychcín 17. 3. 2021 08:26 Reagovat 0 1

  Děti, i dospívající, potřebují ochranu a podporu. Když ji nemají ... ? To není ani tak problém těch úchylů, jako společnosti. Není náhodou tato společnost nemocná?

 • Tim 16. 3. 2021 11:31 Reagovat 16 4

  Je to pravda,

  co tady bylo už řečeno. Problém útoků po sociálních sítí se v Evropě řeší už asi 15 let. Zatím bezvýsledně. Všichni jsou proti tomu bezmocní. A najednou se tady někdo probudí ze zimního spánku a myslí si, že udělá díru do světa.

  • Veru 21. 3. 2021 15:54 Reagovat 4 8

   Myslím, že nikdo díru do světa dělat nechce. Je důležité na tyto věci upozorňovat širokou veřejnost, a to film skvěle plní.

 • Standa Mlátička 15. 3. 2021 12:31 Reagovat 6 12

  Ochcanej týpek

  Hodte si to na 1:25:52 :D Týpek si nezastříkal tak ho sestříkal pes :D

 • jura 15. 3. 2021 12:17 Reagovat 54 9

  Více stran

  Problém má několik úhlů pohledu. Samozřejmě to číslo úchylů je naprosto šílené, v zasadě lze tvrdit, že seznamky tipu lide.cz apod. existovali jen pro ně. Nebudu tedy rozporovat naprostý fakt a odpor k "lidem" v dokumentu. Jenže jelikož Klusákovi dokumenty znám moc dobře, tak vím, že dost často působí samoúčelně a podbízejí divákovi jeden správný názor pana režiséra, což je právě případ V síti. Je to trochu jako hodit tisícovku na václavák a čekat s kamerou, kdo se pro ní sehne. Dokument totiž vůbec neřeší, proč tam ty dívky sedí, kdo jim o takových sítích řekl, proč si tam nechatují s kamarádkami, ale v růžovém pokojíčku plném plyšáku čumí na oškubané nahé dědky. A hlavně, když je to pro ně takové trauma, proč se tam tedy každý den vrací, hm, hm? A co rodiče? Asi sedí bez zájmu dole a sledují seriál. Nutno také dodat, jak už tu někdo napsal, že dívky v tomhle věku a dnešní době vyšpulených zadků, už opravdu nejsou hloupé děti. Dokážu si představit, že spousta z nich tam chodí provokovat, dobře vědí, že je to zakázaný hřiště a v lepším případě mají z těch chudáků legraci. Nebuďte tedy prosím naivní a přemýšlejte o tom dokumentu i z druhé strany a zajímejte se o své děti.

  • Juračka 15. 3. 2021 12:34 Reagovat 16 4

   Pan režisér zapomněl připomenout divákům, že tímto problémem se nejméně 10 let (!) zabývají nejrůznější odborníci, ministerstva, pedagogové, preventisté, psychopatologové, psychoterapeuti, kriminologové a IT specialisté. Jsou to tisíce, ne-li desetitisíce lidí. A výsledek? V podstatě nic, až na pár detailů někde v časopisech a formou bezzubé besedy s policisty či preventisty. Když jsem se ptal anglických kolegů na jejich názor, víte, co mi řekli? Sedněte si, ať neupadnete. Cituji: "To víte, to je byznys, a s tím se dělat nedá vůbec nic. Byznys je silnější." Tak si to laskavě, pane Klusáku přeberte.

  • jura 15. 3. 2021 13:00 Reagovat 13 1

   existovaly*

   • T. Z. 15. 3. 2021 14:22 Reagovat 23 1

    Ano a ještě:

    Klusákovy dokumenty, pro ni sehne, plném plyšáků...

 • Kukačka 15. 3. 2021 10:38 Reagovat 12 4

  V šoku

  O vývoji dítěte v dospělého, stejně tak o poruchách včetně těchto, bylo vyzkoumáno a napsáno strašně moc. Víme o tom dnes skoro všechno. A do toho přijde nějaký takovýto imaginativní výstřel, jako kdybychom objevili Ameriku. Divíme se, hrozíme se a jsme omráčeni jak spadlí z Měsíce. Tím se to celé vrací na začátek. Tak se točíme pořád dokola. Honíme se jak kočka za ocas. A k tomu si namlouváme, jak jsme na to konečně kápli, jak jsme jim to nandali. Ale nekápli, nenadali, neobjevili a už vůbec ne vyřešili. Spravedlivý hněv ani touha po pomstě ani mediální smršť bulvárních rozhovorů pro pobavení publika není řešení.

 • Helena 15. 3. 2021 03:32 Reagovat 5 5

  Doufám, že zavřou ty dva, jak chtěli holku do trojky. Jinak tenhle dokument měl jít jako seriál, ukázat co nejvíc a hezky ukázat tváře chlapů, žádné **** s tím.

  Příspĕvek byl upraven redakcí kvůli porušení pravidel diskuse

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (10)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi