Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
  • Voják ZVS lidové ČSLA v záloze 4. 7. 2020 13:41 Reagovat 4 1

    Letitá vzpomínka

    Psal se v kalendáři den 30.9 1978,což byla sobota a jednalo se o nezapomenutelný den,kdy jsem rukoval na dva roky povinné,vojenské základní služby směr slovensko. Brzy ráno nástup do vlaku a již kolem poledne si nás převzali vojáci zajišťující odvoz do "cílové stanice" na nádraží v místě útvaru. No a následovala první večerka po všech nutných,přijímacích procedůrách a v ČST tehdy běžel na 1. programu výborný film Velký blondýn se skvělým Pierrem Richardem v hlavní roli. Ležel jsem již tenkrát na kovové posteli na pokoji s ostatními chlapci,co narukovali ve stejný den jako já v počtu cca 15 a přes dveře se linul zvuk z televizoru a v něm melodie ze zmíněného filmu s P. Richardem. Na ten den nelze zapomenout a trvalo nekonečných 730 dnů,než jsme zažli opačný postup a kdy jsme odevzdávali před poslední večerkou vojenský erár a druhý den ráno nás po ranním nástupu na buzeráku čekalo závěrečné rozloučení ze strany zástupců útvaru (už přesně nevím,ale zřejmě za účasti velitele útvaru,náčelníka štábu,zástupců velitele útvaru a velitelů oddílů,baterií a čet) a pak už cesta autobusem a vlakem domů do čech. Jen dodám. že v roce 1978 skvěle vybavený vojenský útvar se zánovní jídelnou a kuchyní tzv lehl popelem a ze zánovní kuchyně a jídelny jsou dnes rozbořené ruiny zarostlé plevelem. Ale tak to je podobně ve většině VÚ v lidové ČSLA,které byly po list. puči ponechány "demokraticky" napospas svému osudu a následně rozkradeny,vydrancovány,zplundrovány,zlikvidovány Havlem,Dienstbírem,Vondrou a dalšími "demokraty".Tak to je má vzpomínka na Pierra Richarda a zčásti i na mou službu v lidové ČSLA.

  • Petr 28. 6. 2020 21:01 Reagovat 3 3

    Skvělý herec

    Pierre miluju hlavně ve filmech Kopyto, Uprchlíci, Nalevo od výtahu, Rána deštníkem :)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi