Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Petra 20. 10. 2021 21:02 Reagovat 0 0

  Hrozné

  Cina hraje děsného ha***a. Měl na konci viset za k***e a ne se vézt na západě. Způsobil úmyslně smrt několika lidí a zničil všechny lidi kolem sebe.

  Příspĕvek byl upraven redakcí kvůli porušení pravidel diskuse

 • Člověk 20. 3. 2021 10:58 Reagovat 41 1

  Je nutný ZÁKAZ existence komunistické strany

  Název "komunistická" vyjadřuje, že strana schvaluje scestnou a diktátorskou komunistickou ideologii Marxe, Engelse a Lenina. Komunistická ideologie je zlá především v tom, že schvaluje dokonce krvavé násilí proti lidem, kteří komunistickou ideologii odmítají. Je hrozně nezodpovědné, že komunistická strana je tolerována a tudíž je v našem parlamentu! Jestli členové komunistické strany chtějí "dobro pro lidi", potom by sami měli chtít, aby se strana neřídila komunistickou ideologií a aby z názvu strany bylo odstraněno slovo komunistická. Komunistickou ideologii lze přirovnat např. ke džbánu pitné vody, ve které je zároveň "trocha" smrtícího jedu.

  • Vlastimil 20. 3. 2021 16:44 Reagovat 33 1

   ZÁKAZ existence KSČM je NUTNÝ a BEZPODMÍNEČNÝ!

   Komunisti stále mají zločinecké názory a postoje! Místopředseda KSČM a poslanec Stanislav Grospič nepokládá invazi vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do ČSSR za okupaci! Lidi, kteří byli v souvislosti s okupací usmrceni, označil za oběti dopravních nehod! Předseda KSČM Vojtěch Filip také odmítá označení "okupace", z jeho pohledu se jednalo o "násilný zásah". Ano, to je další KONKRÉTNÍ DŮKAZ, že komunisti mají porozumění pro násilí, s násilnickými zločineckými postupy souhlasí a to dokonce proti svým občanům!!! Od 21. srpna 1968 do 27. června 1991 PŘIŠLO O ŽIVOT cca 425 lidí!!! Jen do konce roku 1968 bylo USMRCENO 137 civilistů!!! Lidé umírali na střelná zranění, po zásazích střepin, byli zavražděni zběhy, byli přejeti, uhořeli v troskách zapálených domů...!!! Při ročním výročí invaze 21. srpna 1969 lidé demonstrovali proti invazi a okupaci. Při brutálních zásazích proti neozbrojeným demonstrujícím byly stovky lidí KRUTĚ MLÁCENI jak na venkovních prostranstvích, tak po zadržení, kdy OZBROJENÍ vojáci, příslušníci VB a milicionáři AGRESIVNĚ pendreky TLOUKLI v chodbách jdoucí občany hlava nehlava!!! Vykonavatelé komunistické zlovolné moci ZASTŘELILI=ZAVRAŽDILI tyto MLADÉ LIDI !!!, v závorce je jejich věk: Bohumil SIŘÍNEK (14), František KOHOUT (18), Danuše MUZIKÁŘOVÁ (18), František KRUBA (19), Stanislav VELEHRACH (27)!!! Dost lidí bylo zraněných a zmrzačených!!! Zpráva z 13. 11. 2020: Oběti násilí při protestech v srpnu 1969 se dočkají odškodnění. Návrh předložili poslanci všech frakcí kromě - KROMĚ KOMUNISTŮ!!! JE nanejvýš NUTNÉ ZAKÁZAT existenci KSČM!!! Komunisti, uvědomte si, že zákaz komunistické strany je PRO DOBRO celé společnosti - tedy i vás, potřebujete důkladné a poctivé zpytování svědomí a nápravu.

   • Marcela 22. 3. 2021 01:19 Reagovat 2 23

    Zákaz existence KSČM...

    Vážený Člověče, vážený Vlastimile, vše, co jste tu popsali, bych do morku svých kostí podepsala, ale považte, co by se stalo po kýženém zákazu Komunistické strany, např. pokud by se to podařilo krátce po událostech v roce 1989? Představuji si, že je krátce po sametové revoluci, KSČ je zakázána - a co nám tady mezitím za 30 let vyrostlo? Mohutná základna levicového hnutí mladých lidí, kteří krutost totalitního zřízení znají jen z učebnic, které jim teď v rámci školského systému vnucují. A jejich pravými hrdiny jsou komunisté - zakázaní členové bývalé komunistické strany a vpravdě ti praví MUČEDNÍCI!!! Rozumíte mi?!? Tohoto bychom dosáhli, pokud bychom jim dali do ruky zbraň ve formě jejich zákazu. Nehleďme na to, jak spravedlivé by to bylo. ONI by měli dokonale nabito a mnozí by jim dali zapravdu. Že je ta pravda někde úplně jinde? Koho to dnes, ve věku bulvárních medií, zajímá?? Nemůžete je utlouct argumenty (jim přece nejde o racionální debatu), jde o to, jak jim nenabíjet jejich zbraně. O to důležitější jsou TAKOVÉTO ÚŽASNÉ POČINY jako tato minisérie: Myslíš si, že to s ďáblem nějak skoulíš, aby to bylo výhodné pro oba? Brzy zjistíš, že s ďáblem se NEDÁ hrát fér. Řekni ďáblovi NE hned na začátku (pakliže přijdeš na to, kdo je ten ďábel) :-)

    • Ladislav 28. 3. 2021 21:46 Reagovat 20 1

     ZÁKAZ existence komunistické strany je NUTNÝ

     Paní Marcelo, popsala jste svou subjektivní představu, co by se třeba mohlo dít, když by k zákazu existence komunistické strany došlo brzy po listopadu 1989. Ale tehdy komunistická strana zakázána nebyla, dál existuje. Jen má místo názvu KSČ název KSČM. Stále se drží názvu komunistická. Je potřeba vědět, v čem je komunistická ideologie diktátorská, utopická a zločinecká. Komunistická ideologie je DIKTÁTORSKÁ, UTOPICKÁ a ZLOČINECKÁ, protože pro dosažení svých cílů SCHVALUJE OZBROJENÉ, KRVAVÉ NÁSILÍ! Utopická neboli nereálná je například proto, že podle komunistické ideologie "lidé mají pracovat podle svých sil a schopností, ale z vyrobeného, vypěstovaného si pro sebe mají brát podle svých potřeb." To je zcela nereálné očekávání! Dokladem zločinnosti a diktátorství jsou konkrétní fakta, konkrétní zločiny, kterých se vyznavači komunistické ideologie dopouštěli po celou dobu své diktátorské vlády! Scestné a zločinecké jednání komunistů popsal Vlastimil pravdivě a důkladně. Počet členů komunistické strany neustále a výrazně klesá. V době vlády komunistů v roce 1989 byl počet členů KSČ 1 701 085. Výstižně se říkalo, že členy KSČ byli jednak "komunisti" a dalšími členy byli lidi "u komunistů". Což se ukázalo v ohromném poklesu počtu členů v roce 1990, kdy komunist. stranu opustili lidi v počtu cca milion, zůstalo 756 120. V roce 1991 v porovnání s rokem 1990 se počet členů snížil o cca 50% na 354 545. Počet členů KSČM v roce 2020 byl již pouze 31 456. Není možné nadále tolerovat stranu s diktátorskou, zločineckou a utopickou ideologií! Je potřeba řádně a zodpovědně vysvětlovat, co je na komunistické ideologii zlé a že zákaz existence komunistické strany je pro DOBRO CELÉ SPOLEČNOSTI. V našem demokratickém státě, po zákazu komunist. strany její dřívější členové mohou vytvořit jinou politickou stranu, která se bude distancovat výše popsaných záporů komunist. ideologie. Všichni lidé, kteří jsou POCTIVÍ a ZODPOVĚDNÍ, JSOU PRO ZÁKAZ existence komunistické strany.

     • Ladislav 29. 3. 2021 12:06 Reagovat 6 0

      ...distancovat od výše... (doplnění předložky)

      • realista 8. 9. 2021 19:35 Reagovat 1 2

       bože Vy máte problémy !!

       nechcete se probudit ? píše se rok 2021 a podobný hlouposti nezajímaj normalní lidi min 20 let

       • 2. 10. 2021 16:14

        Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Psy 4. 12. 2020 20:47 Reagovat 3 38

  Cina

  Trapas

 • Krišonka 1. 12. 2020 20:36 Reagovat 67 37

  Fůj

  Těmi homosexuálními scénami jsem byla znechucena!

 • čiasi 30. 11. 2020 01:07 Reagovat 10 21

  Herec ?

  Snad ještě chudáček nebohá co s ním ti komouši prováděli ne ? :-))) Každému soudnému kdo toto vidí mimo těch zvrhlým či placených zde musí být na zvracení. Tak klasika, co od čt čekat že ? Nějakou zábavu či oduševnělou tvorbu čekat nelze, oni vlastně ten hnus točí o sobě a svých nemocných duších či na zakázku aby si udrželi nejen teplé fleky. Nebo, že by nás připravovali na to, že se tento hnus vrací v plné síle? Jen je vždycky třeba počítat s tím, že nic není přes kopírák soudruzi.

  • Marcela 30. 12. 2020 20:11 Reagovat 12 10

   Kazdemu soudnemu kdo toto vidi...

   Jsem zvrhlá, jsem placená... páč pro mě to byl po všech stránkách skvělý filmový zážitek. Od nemocných duší jako je ta vaše, beru výše uvedené charakteristiky jako kompliment. :-)))

 • Bogdan Jadamus 24. 11. 2020 09:40 Reagovat 24 10

  film mimo ČR

  Doufám, že se tento miniseriál dostane i mimo ČR, aby i jiné národy mohly shlédnout jaké to u nás i v jiných zemích za komunistů bylo (je).

 • heterák dejv 22. 11. 2020 12:10 Reagovat 13 30

  homoscéna

  Bez té teplé scénky by se to aspoň za mě klidně obešlo. Chápu, že byla panu Cinovi psaná na míru - škoda toho nevyužít.

  • mat 22. 11. 2020 22:03 Reagovat 34 5

   re

   Ta první gay scéna (s profesorem) byla myslím důležitá pro pochopení Láníkových pocitů. Jemu samotnému se to nijak zvlášť nelíbilo, jen to strpěl. Divák by bez ní nemusel pochopit, co a jak byl Láník schopen udělat pro svou kariéru. Druhá gay scéna (s plukovníkem) mi taky přišla v pořádku a na místě. Byl to pravý opak první scény, byla tam vášeň, pozice tváří v tvář, rodící se city. Bez jedné nebo druhé scény by to nebylo prostě ono.

 • 19. 11. 2020 22:06 Reagovat 13 1

  inspirace Čepičkou

  Zajímavost: zápletka, zejména okolo plukovníka Kempného, byla zřejmě inspirována jistými událostmi v životě Alexeje Čepičky (o kterém se paradoxně Kempný zmínil). Čepička byl armádní generál (1950 - 1956), zeť Gottwalda. "Po smrti Gottwalda se ale začala stahovat smyčka i kolem něj. V době, kdy se soudruzi potřebovali zbavit Čepičky, politickým procesům už odzvonilo, a tak zvolili rafinovanější metodu. O Čepičkovi se totiž šuškalo, že - ač ženatý - je ve skutečnosti homosexuál. Ministr vnitra Barák ho dal sledovat. Nachytali Čepičku, když se bavil s mladíkem v temnu Letenských sadů. Na tuto příležitost se čekalo. Ministr Barák totiž předem schválil použití homosexuálního agenta 2. správy, který měl vejít s Čepičkou ve styk, a předem schválil rovněž i zatčení při činu!... Čepička byl zatčen. Následoval skandál a Čepička byl vyřízen." ... Napsal ve své knize "Špión vypovídá" Josef Frolík.

 • Katarína 18. 11. 2020 12:11 Reagovat 18 6

  Skvělé,

  výborně zpracované téma. Natočené na hraně snesitelnosti. Ještě nás čeká třetí díl, ale musíme nasbírat síly. Výhoda naší doby - my máme na sbírání sil čas. Za komoušů a v 50-tých letech ten čas nikdo neměl. Byla to šílená doba vedená šílenci. A tohle by chtěl někdo zpátky...

  • Zodpovědný člověk 11. 3. 2021 11:39 Reagovat 60 0

   Nezodpovědný, pokrytecký, zrádný, alibista V.Havel

   Z projevu Václava Havla v Československé televizi k občanům před volbou prezidenta republiky ze 16. prosince 1989: "...totalitní systém se zaštiťoval komunistickou stranou, a že tudíž všichni komunisté bez výjimky nesou zvýšenou odpovědnost za marasmus, v němž se naše země ocitla... Všechny komunisty pak prosím, aby – chtějí-li co nejrychleji obrodit svou stranu – dali do jejího čela její nejlepší lidi, totiž takové, s nimiž se dá pracovat a vůbec mluvit... Naše důvěra k panu Čalfovi (JUDr. Marián Čalfa, narozen v r. 1946, člen KSČ od svých 18 let až do roku 1990), novému premiérovi, hodinu od hodiny roste..." Je nutné zakázat existenci komunistické strany se zločineckou komunistickou ideologií!

 • František 18. 11. 2020 11:54 Reagovat 5 11

  postřeh

  STV 1 v neděli vysílala první díl, ona milostná scéna na chatě (podobně jako u filmu Bába z ledu, kde ve slovenské verzi nebyla vůbec) jen okrajově, decentně, pár vteřin... Proč to neumíme my?

  • Barbora 18. 11. 2020 19:43 Reagovat 12 3

   Moment. To jako že to cenzurovali? Vážně? A to byste jako chtěl i u nás? Ale skoro se mi tomu nechce věřit, Slovensko přece není Rusko nebo Čína.

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (15)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi