Na dva západy

Jean-Paul Belmondo jako ten, který se nenechá nikým a ničím spoutat. Francouzské kriminální koprodukční drama (1959). Dále hrají: A. Lualdiová, M. Robinsonová, J. Dacqmine, J. Valérieová, B. Lafontová, C. Chabrol a další. Režie Claude Chabrol (Ve francouzském znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Snímek Na dva západy je třetím filmem mistra kriminálních psychologických příběhů Claudea Chabrola a sedmým celovečerním filmem Jean-Paula Belmonda. Film soutěžil na Benátském festivalu v roce 1959, herečka Madelaine Robinsonová tam získala Cenu za ženský herecký výkon.

Příběh nerovného manželství, svázanosti s majetkem a touze po svobodě a lásce se odehrává uprostřed léta v jižní Francii. Díky svým penězům ovládá chladná Thérese svého manžela, svou neústupnou povahou a výchovou bez lásky poznamenala svého syna a dcery. Nelze se divit, že její manžel Henri touží opustit dům prolezlý přetvářkou a odejít se svou milenkou, krásnou svobodnou umělkyní. Ve chvíli, kdy se konečně odhodlá skočit do neznáma a opustit manželku i její peníze, osud rozdá karty úplně jinak.

* 9. 4. 1933


Claude Chabrol
režisér

Claude Chabrol

* 24. 6. 1930

† 12. 9. 2010


Originální názevA double tour
Stopáž94 minut
Rok výroby 1959
 T
ŽánrFilm