Osamělý velbloud, nezvěstný syn a erotický komiks v mezinárodně oceněném izraelském koprodukčním dramatu o rytmu tance a absurditě války (2017). Hrají: L. Ashkenazi, S. Adlerová, Y. Shiray, S. Haasová a další. Režie Samuel Maoz (V hebrejském znění s titulky)

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

Rodiče mladého Jonathana Feldmana se od armády dozvídají, že jejich syn padl v boji. Traumatická událost rodinou otřese o to více, že nikdo vlastně netuší, co se na opuštěném hraničním přechodu v poušti během Jonathanovy služby vlastně odehrálo. Izraelští mládenci se zatím snaží přežít svou vojenskou službu, ve které jim zatím jediný rozruch přinášel procházející velbloud, propadající se karavan a pravidelný přísun lančmítu v konzervě. Foxtrot je ale tanec s obtížnými kroky a stejně tak i ve válce stačí jednou šlápnout vedle, abyste se ocitli nenávratně mimo rytmus.

Absurdní drama Samuela Maoze, který se mezinárodně proslavil svým celovečerním debutem Libanon, vyslal Izrael v roce 2017 do boje o Oscara v kategorii Nejlepší neanglicky mluvený film. Festivalovou premiéru měl snímek na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. V hlavních rolích uvidíme nepřehlédnutelnou tvář (nejen) izraelské kinematografie Sarah Adlerovou (Cukrář, Restaurátor), jako jejího manžela Liora Ashkenaziho (Yossi, Naši kluci) a v roli jejich dcery Shiru Haasovou, nominovanou na Zlatý glóbus za hlavní roli v minisérií Neortodoxní.

Originální názevFoxtrot
Stopáž108 minut
Rok výroby 2017
 P T HD
ŽánrFilm