Princezna musí najít kouzelnou korunu krále Svaroga, aby s její pomocí uzdravila těžce nemocného otce.
Režie: Peter Bebjak. Scénář: Tomáš Dušička. Hrají: Simona Kollárová, Richard Autner, Tomáš Maštalír, Lukáš Vaculík a další.
O zakletém králi a odvážném Martinovi

Výpravné pohádce nechybí nic z toho, co by klasická pohádka měla mít. Její hlavní hrdinkou je princezna Michaela (S. Kollárová). Ta se vydá hledat zázračnou korunu krále Svaroga, aby mohla uzdravit svého těžce nemocného otce. Protože potřebuje okovat koně a nabrousit meč, zastaví se cestou v jedné vsi. Kovářem je tu Martin (R. Autner), dobrosrdečný a pracovitý mládenec, který se princezně na první pohled líbí. Když dívka pochopí, že je slepý, o to větší obdiv k němu pocítí. Po pár dnech se ve vsi objeví kůň bez jezdce a Martin si uvědomí, že princezně se něco zlého přihodilo, a vypraví se ji hledat. Cestou se k němu přidá šikovný skřítek. Za sladkou buchtu poskytne Martinovi dobré rady a taky veselou společnost. Přestože Martin nevidí, dokáže si poradit se všemi překážkami, které mu mají zabránit dostat se až do Svarogova (L. Vaculík) království, se zákeřnou ježibabou (C. Kassai) i se svým největším protivníkem, mocným čarodějem Vlkanem (T. Maštalír), původcem všeho zla. Martinova slepota se v rozhodující chvíli paradoxně stane výhodou, díky níž porazí zlo a získá princeznu i království…

Režie: Peter Bebjak. Scénář: Tomáš Dušička. Hrají: Simona Kollárová, Richard Autner, Tomáš Maštalír, Lukáš Vaculík a další.

Napište nám