Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Alena Špičáková 7. 9. 2018 21:12 Reagovat 3 0

  Eric Clapton

  "Unikátní záznam benefičního koncertu z roku 1972, kde vystoupí i Stevie Wonder, Roberta Flack, Eric Clapton a Yoko Ono." Kde na tomto koncertě vystupuje Eric Clapton? Proč píšete takové bláboly?

  • LTC 25. 10. 2019 23:14 Reagovat 1 0

   To by vůbec musel někdo v ČT kontrolovat svoji práci. Možná, že editoři nerozeznají Claptona od Yoko

   Snímek z filmové produkce přímo Johna Lennona a Yoko. Nyní už (ale i tenkrát) klasika, doznívající nálada šedesátých let a květinových dětí. Dnes nemáme moc příležitostí sledovat Johna Lennona v akci, ale sestřih čísel na 1 hodinu nedává možnost vtáhnout diváka do dění, takže jen dokument. Velmi sympatické je, že tenkrát nefrčely ohlupené masy hrozičů pod pódiem, každý divák zde byl plně za svou vlastní integritu a se svou radostí a dohromady to dalo úžasné společenství jednotlivců. Původně jde o film prodávaný ABC z roku 1972. Technická kvalita obrazu je srovnatelná s amatérskou nahrávkou, zvuk je ještě horší (mono?!), jsou i výpadky, kolikátá kopie z kopie to je? Dohled nad zvukovou nahrávkou měl Phil Spector a špatný zvuk překvapivě začíná asi už zde. Celkově špatná kvalita je pravděpodobně dána dobovou úpravou pro televizní vysílání a toto bude nějaká její kopie. Z původního filmu z obou koncertů vzniklo rozstříháním vícero jiných. Toto by měl být snad záznam z večerního vystoupení. Kdo si chrání autorská práva na originální záznam? Ze stejného zdroje pořízený záznam z prvního koncertu, který lze nalézt, je po technické stránce kvalitnější. Nic neříkající český název "John Lennon a hosté" je jako bychom se báli pojmenovat věci pravými jmény jako za minulého režimu. / Co se však nedá strávit, to je stálý evergreen ČT, nesprávný poměr stran obrazu. Jak v terestrickém vysílání tak na internetu. Ano, opravdu, napasování obrazu 4:3 na šířku nebude to pravé. Zatímco někdo se snaží nakoupit pořad, jiný, nedá se bohužel nazvat jinak, ignorant (ignoranti), snahu pohřbívá deklasováním na amatérismus vhodný leda pro mejdan nejubožejších pubescentů. Něco takového neodvysílá ani poslední televize rozvojových zemí. Koho ČT zaměstnává a co dělají šéfové těchto zaměstnanců? Kontroluje tam někdo vůbec něco? Ano, kontroluje - ale příspěvky diváků vložené do diskuzí, zda jsou v souladu s jejich jediným názorem.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi