Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • MUDr. Antonín Janák 9. 11. 2018 11:11 Reagovat 5 14

  Dle Wikipedie onen "Pius XIII." může být:

  a) Lucian Pulvermarcher, tradicionalistický schizmatický římsko-katolický kněz, zvolený v r. 1998 v Montaně do čela malé konklavistické skupiny, resp. jako "Papež Pius XIII". ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ b) přezdívka kardinála Roberta Saraha postava filmového seriálu Mladý papež, 2016 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ c) postava románu (1963) a filmu (1968) The Shoes of the Fisherman (Rybářovy boty) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ d) postava amerického filmu Foul Play (1978) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ e) nonsens na kvadrát, produkt to zvrhlíků, usazených v USA /toto sdružuje body a) - c)/

 • Mira 9. 11. 2018 08:17 Reagovat 22 54

  TOP seriál a idea

  To je absolutně úžasný seriál.. Papež mstivého, instrikujícího, tvrdého a starzákonního boha.. Smekám před předlohou a neskutečně precizním zpracováním

 • Zdeněk 8. 11. 2018 14:57 Reagovat 4 14

  10 nebo 6?

  Seriál (resp. první řada, pokud bude někdy druhá) má 10 dílů, ale zde mám dojem, že ukazujete jen 6. Jak to tedy je? Vysvětlíte mi to? Děkuji.

  • věra 10. 11. 2018 13:43 Reagovat 7 1

   TV program je zveřejňován na

   14 dní dopředu. Nyní, aktualně, tuším, do 25.11. Vždy v neděli po půlnoci zde na stránkách naskočí další týden. A tedy i další díly ...

 • Agnes B. 7. 11. 2018 11:50 Reagovat 8 27

  Žádný Pius XIII neexistoval

  a existovat nebude. Poslední z řady papežů kteří si zvolili papežské jméno Pius byl Pius XII, který byl zvolen papežem v březnu 1939, a ten, jako jediný člověk v druhém tisíciletí, viděl Ježíše Krista který mu nakázal, aby si zvolil jméno Pius s pořadovým číslem XII, protože Říše zla, tedy Hitlerova Třetí Říše, bude z vůle Boží trvat 12 let (1933-1945) a ta druhá polovina se bude utápět v krvi a celý svět se bude ptát kdy to apokalyptické zabíjení skončí. A protože to ví jen Pánbůh, tak se Otec na nebesích rozhodl toto lidstvu oznámit tímto způsobem, poněvadž Otec stvořitel ví, že jeho děti si jistě všimnou co to pořadové číslo XII znamená. Ježíš Kristus ale upozornil Pia XII, že za žádných okolností nesmí předem nikomu nic prozradit. Ale nikdo, ani ti kteří překypovali neochvějnou vírou v Boha, si ničeho nevšimli, a tak nakonec v roce 2001 Pánbůh připustil že lidé jsou nevšímaví blbci, poněvadž jsou asi opravdu z opic. Pius XII ale se svolením Ježíše Krista napsal memo o té jeho návštěvě zde na zemi, uložil to do platinové krabičky a ta směla být otevřena až v roce 2001 třemi nejstaršími kardináli. Obsah toho memoranda je od té doby to nejstřeženější tajemství ve Vatikánu. Pokud usedne na Svatý stolec Pius XIII, svět se ocitne za šest měsíců v další světové válce; pokud ale Pius XII bude ten poslední papež s tímto jménem, tak ta druhá světová válka byla ta poslední.

  • JK 7. 11. 2018 14:51 Reagovat 25 2

   není to životopis

   Existence tohoto papeže, je čistě autorským dílem - zatím. Je to smyšlená postava. Je to televizní seriál. Doktor Sova také neexistoval, tedy lépe - pokud shodou okolností existoval lékař s tímto příjmením, určitě podle něj nebyl natočen seriál.

   • Agnes B. 7. 11. 2018 20:59 Reagovat 2 12

    Já tuto skutečnost ale nepopírám. Váš odkaz na primáře Sovu jako argument dělá například z Heinricha Mattoniho fiktivní postavu. Snad si opravdu nemyslíte že nějaký papež přijme jméno Pius XIII, poté co členové "Pravé Katolické Církve" zvolili v roce 1998 za svého papeže Luciana Pulvermachera, který přijal jméno Pius XIII. Pulvermacher se narodil 20. dubna, 1918, ale to datum se těm odštěpencům nějak nevešlo do hlavinek - a jak by také mohlo, že?

  • Pius XIV 9. 11. 2018 18:50 Reagovat 4 9

   ...Pius XII ale se svolením Ježíše Krista napsal memo o té jeho návštěvě zde na zemi, uložil to do platinové krabičky a ta směla být otevřena až v roce 2001 třemi nejstaršími kardináli....:-))) a pohádce byl konec. A pokud budou lidé věřit takovým hloupostem, má tento film své opodstatnění. Na co jste zapomněli?

 • Pavel 7. 11. 2018 11:47 Reagovat 43 32

  Do katolické církve se kopat může,

  proto se točí a vysílají tyto filmy. Stejně kriticky film o muslimech či proroku Mohamedovi by se nikdo natočit ani odvysílat neodvážil. Nedávno stvrdil Štrasburský soud trest rakouského soudu za výrok rakouské občanky, že Mohamed, který pojal za ženu šestiletou Aishu, byl pedofil. (Informovaly o tom jen "proruské" a "dezinformační" weby, mainstream mlčí. Naštěstí to bylo uveřejněno na webu Česká justice.) Pokud evropské soudy zakazují u islámu nazývat věci pravými jmény, pak pochybuji, že by se dnes někdo odvážil natočit film o proroku Mohamedovi a o jeho nejen sexuálně násilných činech.

  • Marc 8. 11. 2018 08:53 Reagovat 17 10

   Ten seriál není kopáním do katolické církve,

   na to ji autor až příliš dobře zná a její kulturou je huboce ovlivněn. Počkejte si na další díly, pak zjistíte, že mnohé z postav vůbec nejsou tak černobílé, jak by se mohlo jevit z těch prvních dvou, které ČT dosud odvysílala. Nakonec i už z těch prvních dvou je zřejmé, že starý intrikán a "ďábel" atátní tajemník Voiella o těžce hendikepovaného chlapce Souhlasím, že nevím o filmu, který by znevažoval proroka Mohameda, kterého muslimové ctí jako největšího a posledního z proroků. Role kteréhokoli papeže je nesrovnatelná s tou Mohamedovou. Zato znám velké, opravdu velké množství filmů, převážně amerických, ale ne nutně, v nichž vystupují různí arabští či perští ajjatoláhové, imámové, muftiové, hadžové a pod. v záporných rolích. Jestli si přejete, nějaké názvy mohu dodat.

  • Faw 8. 11. 2018 12:06 Reagovat 15 27

   Copak ten seriál natočili muslimové?Nebo proč je sem taháte? Je to italsko-americký seriál, tj ze dvou silně křesťanských zemí a kultur, tudíž je o katolické církvi která k této kultuře patří. Muslimové taky netočí seriály o Ježíšovi a křesťanech proč bychom měli my o Mohamedovi a Islámu? Stejně byste na to nekoukal, i kdyby něco takového vzniklo.

 • JK 6. 11. 2018 23:09 Reagovat 14 38

  Au

  Tak jo, nemám sílu to ani dokoukat. Tušil jsem, že s dabingem to nebude úplně ono, ale když sem slyšel Sašu Rašilova, tak mi praskla žilka v oku a polil mě studený pot. Dál už to jen pozvolna gradovalo. I když dávám palec nahoru ČT, že se snaží přinášet do českých obýváků to nejkvalitnější ze zahraniční produkce, na rozdíl od její komerční konkurence, tak dávám 100 palců dolů za dabing. Ten tohle dílo bez diskuse vyklešťuje. Všem doporučuji zapátrat po původním znění. Při vší úctě ke všem zúčastněným českým hlasům - ani jedna postava se v dabingu nepodobá charakteru její původní předlohy. A to je u seriálu, který vyloženě stojí na dialozích a emočních detailech, velmi nešťastná situace.

  • Jarka 7. 11. 2018 14:33 Reagovat 10 15

   Naprostý souhlas. Viděla jsem seriál v originále a naprosto mě uchvátil. Ale když jsem slyšela upoutávky v ČT mluvené česky, tak jsem si řekla, že na tohle se tedy znova koukat nebudu, protože bych si zcela zkazila dojem. Celý seriál to posunuje o několik pater níž.

  • věra 7. 11. 2018 17:30 Reagovat 20 3

   dabing

   Nějak připomínky stran dagingu nechápu. V programu je vyznačeno, že je pořad vysílán duálně - tedy -lze nastavit, zda chcete přijímat v ČJ nebo v originálním znění.... Jak to tedy je ? (Nemám jak vyzkoušet, televizi nemám a sleduji jen z i-vysílání, kde tato možnost není. Já si nestěžuji, jen mě zajímá, jak to tedy je).

   • Jana 8. 11. 2018 00:13 Reagovat 10 8

    Je to tak

    že v originále je hlas herce Juda Lawa o dost hlubší, místy až chraplavý a to dává postavě celkové charisma. Dabing Sašou Rašilovem, který má hlas čistý a vyšší než Jud je skutečně charisma postavy dehonestující. Tím, však neříkám, že Saša nedělal co mohl, ale někdy to prostě nestačí.

    • Hana 8. 11. 2018 07:33 Reagovat 19 2

     Naopak

     Saša Rašilov naopak odvedl úctyhodnou práci. Skvělý výkon. Srovnání s originálem je vždy problematické i u jiných filmů, neměli bychom se tím nechat ovlivnit a spíš hodnotit dabérskou práci samostatně.

     • JK 8. 11. 2018 17:36 Reagovat 5 10

      Nejde pouze o hlavní postavu. Žádná z postav nefunguje tak, jak by bylo potřeba pro čistý přednes myšlenky. Jsou charakterově špatně zvoleny. Nicméně u hlavní postavy je to cítit nejvíce. Navíc je díky studiovému natáčení silně potlačena atmosféra místa a především podkresová hudba, která atmosféru ještě umocňuje.

      • Hana 8. 11. 2018 19:32 Reagovat 11 0

       Je to možné,

       ale to je asi podobné jako u překladů. I překlad literárního díla může být špatný, nebo kongeniální s originálem...

    • Ben 9. 12. 2018 18:35 Reagovat 3 0

     Co je to proboha za argument, že má herec v originále jiný hlas než dabér?! To má dabér imitovat hlas herce, který postavu hraje? A že má dabér hlas vyšší a nechraplavý vůči originálu? Takže kdyby měl takový hlas už herec v originále, raději byste se na to nedívala? Tedy casting důležitější díla samého?! Jistě, režisér originálu by měl mít jistou soudnost při obsazování postav a zrovna tak by měl dabing zachovat jistou podobnost a věrnost originálu, ale to posouzení, zda se mu to v tom důležitém povedlo či ne, může být velmi odlišné a individuální a nemůže to podle mě být jen o tónině hlasu. Myslím, že je naprosto jasné, že na tohle má největší vliv stejně jako na jiné věci zvyk. Když shlédnete seriál v originále, stihnete "naposlouchat" jednotlivé hlasy a zvyknout si na ně. A zrovna tak my, kterým se seriál zalíbil až při vysílání v českém dabingu (protože jsme jej dříve neviděli a pro mnohé z nás by v originále nebyl buďto bez titulků, nebo ani s nimi koukatelný), jsme jej byli schopni velmi ocenit a neměli jsme z toho pro vás neposlouchatelného dabingu žádný špatný pocit, ba naopak. Já osobně mám podobnou averzi k novým dabingům téhož díla a taky mi vždy připadá nový dabing horší - může to být samozřejmě i po kvalitativní stránce pravda, ale je to prostě hlavně zvyk a jsem si toho vědom (jenže vyrábět nové dabingy už nadabovaného díla je z mého hlediska určitá nafoukanost a zvrhlost - absurdní je, že se to někomu vůbec vyplatí, protože o finance jde především). Takže buďme soudní. Tvrdit, že postava ztratila charisma dabingem pro jinou tóninu hlasu, mi takovým opravdu nepřipadá. Mimochodem tvůrcem dabingu není ČT, ale byl vyroben přímo pro HBO.

   • Jarka 8. 11. 2018 21:12 Reagovat 6 1

    Duálně to lze sledovat pouze u satelitního vysílání, běžné DVB-T (pozemní) vysílání to neumožňuje.

    • věra 12. 11. 2018 19:15 Reagovat 7 0

     Jarko, díky.

     Už je mi vše jasné.

   • Janek 9. 11. 2018 20:34 Reagovat 1 9

    chce to rozumět psanému textu a logicky přemýšlet

    Jestliže komentář říká, že se mu nezdá kvalita českého dabingu, tak přeci není řešení pustit si originál, navíc mám pocit, že ČT nevysílá duálně.... Problém je v kvalitě dabingu a ne v tom, že si ho nepustím!

    • Ben 10. 11. 2018 17:55 Reagovat 10 0

     Ano, chce to rozumět psanému textu.

     Takže text "Všem doporučuji zapátrat po původním znění" mi vyznívá tak, že zde na ČT možnost volby původního znění nemám (proč po něm jinak pátrat?), což neodpovídá duálnímu vysílání uvedenému u tohoto pořadu v programu. A naopak - pustit si originál řešení nespokojenosti s kvalitou dabingu či dabingem samotným je, pokud je člověk schopen si pořad v původním znění vychutnat (což vzhledem ke svému doporučení pisatel, jemuž bylo odpovídáno stran duálního znění, zřejmě je).

  • věra 8. 11. 2018 21:18 Reagovat 4 1

   dabing ještě jednou

   Já jsem svůj původní dotaz myslela jinak. ... Rozdíl mezi originálem a dabingem nemohu posuzovat. Podle programu zde na stránkách, má být seriál vysílám duálně. Taže si každý může vybrat, zda chce sledovat v originále nebo dabovanou verzi. Takže nebyl vysílán duálně ?

  • ema 9. 11. 2018 20:03 Reagovat 4 2

   jiný dabing na filmboxu

   seriál jsem poprvé viděla v původním znění, ale protože přece jen není moje angličtina tak brilantní, shlédla jsem to ještě jednou na filmboxu s českým dabingem. juda lawa namluvil marek libert, sestru marii milena steinmasslová - prostě úplně jiná parta než na čt 1. a bylo to skvělý - přesně ctili originál. sašu rašilova mám jinak ráda,ale s mladým papežem se naprosto minuli :o(

   • Ben 27. 12. 2018 12:33 Reagovat 0 0

    Nechci se otírat o dabing, který jsem ani neslyšel, ale trošku pravda ze své zaujatosti vůči (majiteli) dabingové společnosti, která vámi zmíněný dabing vyrobila, a trošku pro svůj osobní názor na druhé (a další) dabingy a na sestavu dabérů, kteří se na něm podíleli (viz dabingforum), si dovolím pochybovat o tom, že by tato "úplně jiná parta" byla lepší a dabing tím pádem kvalitnější, než ten, který vysílala ČT a jenž byl mimochodem vyroben dříve přímo pro HBO, tedy samotného producenta seriálu, který by měl mít (alespoň teoreticky) zájem na tom, aby se seriál (u nás) ujal, a dabing proto neodbýt. Nepochybně by mne tento druhý dabing přímo neurazil, kdybych seriál viděl prvotně v jeho provedení, ale stejně tak je jisté vzhledem k tomu, co jsem psal ohledně svého postoje k dabingu výše, že teď už by se mi tento (jiný) dabing nelíbil. A pokud jej mohu alespoň neobjektivně posoudit dle složení dabérů, trochu mi připadá na škodu použití některých "profláklých" osob z dabingu. Nic proti nim samotným, například Jiří Prager je určitě skvělý dabér, značně všestranný a v dabingu velmi populární, nikoli ke škodě takových postav jako je třeba Johnny English, avšak právě v roli takového Voiella více ocením ne tolik (dabingově) oposlouchaný hlas třeba právě Petra Štěpánka. Podobně u Martina Stránského. Navíc třeba v případě sestry Mary bych řekl, že k té postavě lépe sedí "postarší" hlas Dany Syslové. Ale naprosto chápu, že po zhlédnutí seriálu prvotně v daném dabingu mu člověk přivykne a oblíbí si jej, a apriori bych jeden ani druhý neodsuzoval, jen mi obecně vadí, že je to právě už druhý dabing vyrobený na zakázku FilmBoxu, zřejmě proto, aby tento ušetřil na zakoupení již vyrobeného dabingu, který by se vám, věřím, kdybyste seriál viděla poprvé na ČT nebo o dva roky dříve přímo na HBO, také zalíbil.

  • Bria 10. 11. 2018 20:59 Reagovat 2 21

   A taková to byla krása

   v původním znění. :-( Rašilov papeže svým lehce oslizlým a nabubřelým stylem postavu papeže a celý seriál totálně zabil. To samé kardinál Voiello, nevím, kdo ho dabuje, ale charakter té postavy dabér úplně zahlušil.

 • Marie 6. 11. 2018 23:07 Reagovat 46 42

  Jestli to dobře chápu...

  ...to má být nejspíš parodie na katolickou církev. Jak by asi na podobný seriál reagovali představitelé jednoho, nejmenovaného, náboženství, kterým stačí otisknout karikaturu jejich proroka a už vypalují velvyslanectví... Na podkopávání vlastní kultury jednou dojedeme... Křesťani a papež jsou vděčné téma, nebudou se bránit - vždyť Ježíš řekl, že když vás někdo udeří, nastavte i druhou tvář. Proto se o církev všichni tak s chutí otírají. Jen mě mrzí, že na tohle platím koncesionářské poplatky.

  • JK 6. 11. 2018 23:23 Reagovat 28 20

   nene

   Tenhle seriál určitě nemá být parodií a to neustálé srovnávání s islámem už je trochu unavující. Je to seriál, kde se velice těžko dělá závěr po první epizodě, jelikož se charaktery vyvíjejí a o nikom se ve výsledku nedá říct, jestli je dobrý nebo špatný. V tom je to geniální - není "černobílý". Ale jak jsem si posteskl výše - doporučuji původní znění, protože v tom dabingu to vůbec nevyzní tak, jak by mělo. Což je v tomto případě více než špatně.

   • Marie 7. 11. 2018 14:05 Reagovat 23 19

    Tak mi tedy řekněte...

    Jak by se mohl stát papežem někdo tak namyšlený a arogantní, ještě jsem neslyšela nějakého kněze o sobě prohlásit, že je "dobrý křesťan" aj. hlášky, představa papeže kuřáka, který si nechává donášet na ostatní, tím, že kněz porušuje zpovědní tajemství... no nemohla jsem se ubránit myšlence, že Miloš Kopecký nebo Dočolomanský by to zahráli líp :)))

    • JK 7. 11. 2018 14:39 Reagovat 18 2

     Kdyby

     Kdyby se to točilo u nás a pan Dočolomanský by byl ve věku, kdy by se stále dalo pracovat s námětem "mladý papež", byl bych jednoznačně pro jeho obsazení. :) Nicméně točili to Italové pro HBO. Tak jako se u nás točila Pustina. Jenom je to mnohem větší projekt samozřejmě. Celý fór je v tom, že se zvolil poprvé v historii "americký" papež s patřičným egem, které k tomu patří. Což v dabované verzi není možné postřehnout. Bohužel. V originálním znění je hlavní postava výborná. Jak by se mohl stát papežem někdo takový? No papež je volen. Stejně jako prezident, nebo jiné institucializované "hodnosti" stvořené člověkem. A každá taková instituce nese své lidské přednosti i lidské chyby. V průběhu seriálu se několikrát dozvídáme, že hlavní postava byla/působila před volbou úplně jinak, než jak se vybarvuje po ní. Ale jak říkám, když tomu dáte šanci - ideálně v původním znění, tak Vám budou odkrývány silné i slabé stránky jednotlivých postav i s jejich úmysly.

     • Marie 12. 11. 2018 11:48 Reagovat 18 1

      A to myslíte v původním znění s českými titulky, nebo bez ? Protože čistě v původním znění si to může dovolit asi jen nepatrné procento lidí a mít z toho ty skvělé pocity, o nichž píšete. A titulky? Jsou stručné a nutně omezující.

 • JK 6. 11. 2018 09:57 Reagovat 57 48

  Nejlepší seriál posledních let

  Seriál znám v původním znění a je to jeden z nejlepších seriálů, které za poslední roky vznikly. Sorentinova posedlost obrazem je zde znát. Kamera, výprava, barvy i zvolené charaktery jsou perfektní. Hudba a atmosféra Říma je geniální. Vyprávění není bez chyb a občas se lehce zpomalí tempo, ale náročný divák by si měl chrochtat. Můžu jen doporučit. Snad jen ideálně bez dabingu. ;)

 • MUDr. Antonín Janák 6. 11. 2018 09:24 Reagovat 13 78

  ... ptákovina neobolševického typu,

  co jiného...

 • Jirka 6. 11. 2018 07:51 Reagovat 44 68

  Proč?

  Proč se něco takového točí?

  • Veronika 7. 11. 2018 10:40 Reagovat 40 4

   Pro mne!

   Protože mě to baví :-)

  • RE 8. 11. 2018 08:53 Reagovat 83 14

   Aby si lidé plně uvědomili,

   že církev katolická je nekřesťanská.

   • karl 10. 11. 2018 06:39 Reagovat 0 24

    NENÍ TO DOBRÝ

    Není to dobrý seriál, ale plný kontroverzí a posledním papwžem bude František co je nyní, takže konec bude brzo...

   • 13. 11. 2018 16:15

    Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (5)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi