Host: Alžběta Jungrová – Týden: Kacířské eseje ve Studiu hrdinů, reggae kapela Big Famili v Cross klubu, publikace grafických prací Petra Babáka Monstrum – Fenomén: Kino vs. služby VOD

Obsah dílu

Přehrát vše

Alžběta Jungrová, bývalá reportérka, která fotografovala konflikty i místa, kam se nikdo nechtěl vydat, prezentuje na aktuální výstavě EXIT svou volnou tvorbu z posledních pěti let. Právě cesta od reportážní fotografie k volné tvorbě a hledání vlastního světa je jedním z mnoha témat rozhovoru s Hostem ArtZóny.

V rubrice Týden přineseme recenzi inscenace Kacířské eseje, kterou uvádí pražské Studio hrdinů, spolu s Lukášem Kolíbalem navštívíme koncert francouzské reggae formace Big Famili, která koncertovala v klubu Cross a výtvarník Kryštof Kintera nám představí obsáhlou publikaci Monstrum, která je souhrnem dosavadní tvorby grafického designéra Petra Babáka.

Loňský rok přinesl rekord v návštěvnosti českých kin. 1,5 milionu diváků přišlo na lifestylovou komedii Ženy v běhu, tři čtvrtě milionu na Bohemian Rhapsody, která měla premiéru už v listopadu 2018 a celkově si na ni lístek koupilo 1,75 milionu lidí. I tenhle nepravděpodobný tandem dvou nejlépe navštívených titulů pomohl k celkovému číslu 18,3 milionu diváků, což je nejvíc od roku 1993. Co to znamená? Může se to opakovat? A – s trochou nadsázky – je vysoká návštěvnost kin vlastně bezezbytku dobrá zpráva? Má klasická kinodistribuce budoucnost v konkurenci VOD (video on demand) služeb, které vznikají na nejsilnějších platformách jako je Netflix, HBO, Apple nebo Amazon? O tom budeme ve Fenoménu ArtZóny hovořit s filmovým publicistou Pavlem Sladkým a Petrem Vítkem, spoluzakladatelem kina Aero a současným ředitelem královéhradeckého kina Central.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín