Host: Václav Kuneš – Týden: nové album Fast Food Orchestra Vezmu tě s sebou, publikace Milk and Honey Kačy Olivové, výstava Petera Orieška a Kryštofa Hoška Soma Sema v Museu Kampa – Fenomén: Nový život starých věcí

Obsah dílu

Přehrát vše

Choreograf a umělecký ředitel Václav Kuneš nepolevuje ve svých aktivitách ani v době covidové pandemie, která utlumila veškerý kulturní život v zemi. Jen namátkou – plánuje dokončení tanečního studia Maiselovka, připravuje premiéru představení Ohně stroje pro pražskou La Fabriku a v dubnu se snad dočká přesunuté premiéry představení Evolution se souborem Hessisches Staatsballett v německém Halle. Jeden z nejuznávanějších českých choreografů bude hostem ArtZóny.

V rubrice Týden představíme nové album Vezmu tě s sebou kapely Fast Food Orchestra, prolistujeme publikaci Milk and Honey autorky Kačy Olivové, která v pětatřiceti rozhovorech s umělci, umělkyněmi, kurátory, aktivistkami a dalšími osobnostmi angažovanými v umělecké oblasti hledá odpověď na otázku, do jaké míry ovlivnilo rodičovství jejich práci, profesní vývoj a postavení ve společnosti i kultuře a se sochařem Kryštofem Hoškem navštívíme výstavu soch Petera Orieška Soma Sema v Museu Kampa.

Československý užitý design druhé poloviny minulého století na jednu stranu představuje charakteristický kolorit éry minulého režimu, zároveň ale časem znovu vyjevuje své kvality. A tak se ze svítidel, nábytku, bytových doplňků atd. pomalu stává málem designový fetiš, který znovu nachází i své místo na trhu. Jaký je a kde začíná nový život starých věcí se budeme ptát kurátora a teoretika designu a architektury Adama Štěcha a historika a spisovatele Petra Stančíka ve Fenoménu ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín