Host: Nikola Márová – Týden: Nic 2020 – Fenomén: Současný design a jeho ohlasy na současnou situaci

Obsah dílu

Přehrát vše

Nikola Márová, dlouholetá první sólistka Baletu Národního Divadla, začíná veřejně hovořit o případném konci své aktivní taneční kariéry. Jak zásadní milník v životě špičkového tanečníka to je a co následuje po něm? Jaké byly její dosavadní roky v oboru špičkového tance a jaké budou ty příští? Nikola Márová bude hostem ArtZóny.

Přes 3 miliony korun vybraly nejrůznější kulturní instituce i samotní umělci na platformě GoOut v rámci projektu Nic 2020: Festival, který neexistuje. Spoluautorkou tohoto projektu je Hana Třeštíková, producentka a pražská radní pro kulturu, další z hostů Artzóny.

Originální trofej s názvem Kus snu od Terezy Rosalie Kladošové – letos alespoň virtuálně – převzali na konci dubna nejlepší designéři v rámci ocenění Czech Grand Design. Jak se zapojili návrháři během pandemie? Jak ovlivní tato situace trendy v designu? A jak se mu daří obecně? O tom bude hovořit ředitelka Designbloku Jana Zielinski a designér Jan Plechác, který bude letošním autorem Designérie na podzimní přehlídce Designblok.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 L HD
ŽánrMagazín