Host: Tatiana Dyková – Týden: kniha Při práci – Annie Leibovitz pohledem Miro Švolíka, splitting recenze filmu Nabarvené ptáče, závěrečný koncert festivalu Za poklady Broumovska – Fenomén: sběratelství umění

Obsah dílu

Přehrát vše

Tatiana Dyková, ještě donedávna známá pod svým rodným příjmením Vilhelmová, patří už téměř dvacet let k nejobsazovanějším českým filmovým herečkám, přestože, jak sama říká, na konzervatoř se přihlásila, aby mohla hrát divadlo. Po celé léto exceluje v biografickém divadelním představení Meda, které sleduje životní příběh sběratelky umění Medy Mládkové, zanedlouho se objeví v novém filmu Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka a zdá se, že je na vrcholu kariéry. Proč právě v takový okamžik ohlásila pracovní pauzu na dobu neurčitou? Jaká byla a jaká bude její další umělecká dráha a nechystá se ještě někdy dokončit přerušené studium na konzervatoři? Tatiana Dyková je Hostem ArtZóny.

V rubrice Týden představíme knihu Při práci – Annie Leibovitz, která je profesním životopisem jedné z nejvýznamnějších světových fotografek. Svýma očima do ní nahlédne fotograf Miro Švolík. Přineseme splitting recenzi nejnovějšího filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče, který se zřejmě stane evropskou filmovou událostí letošního roku a navštívíme závěrečný koncert festivalu Za poklady Broumovska, na kterém vystoupila sopranistka Eva Urbanová.

Jméno Medy Mládkové tentokrát předznamenává také Fenomén ArtZóny. Nejznámější česká sběratelka umění právě slaví své 100. narozeniny. Je sběratelství jen elitářskou zálibou, vhodnou investicí nebo dokonce přináší užitek společnosti? Kdo a jaká díla sbírá a jak se určuje jejich cena? O tom budeme hovořit se sběratelem Richardem Adamem a Janem Skřivánkem, šéfredaktorem portálu ART+.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín