Hostem je spisovatel, publicista a básník Jáchym Topol. – Ve fenoménu uvidíme starší ale především nová muzea a obecně trendy v muzejnictví. – Dirigent Sir Simon Rattle vystoupil s Českou filharmonií. – Fotografka Alžběta Jungrová byla v Rudolfinu na výstavě amerického umělce a kameramana Arthura Jafy. – Skupině Apparat vychází nové album.

Obsah dílu

Přehrát vše

Českou filharmonie navštívil světoznámý dirigent Sir Simon Rattle a s filharmoniky odehrál hned tři koncerty, ohodnotí je hudební publicistka Helena Havlíková.
Podíváme se na na výstavu do pražského Rudolfina, kde nás fotografka Alžběta Jungrová provede dílem amerického umělce a kameramana Arthura Jafy.
Hudební inspiraci nám dodá skupina Apparat, které vychází nové album a podrobněji se na něj podívá hudebního publicista Pavel Zelinka.

Ve Fenoménu navštívíme nová i starší muzea a s Adélou Mrázovou z Národního muzea filmu a muzeologem Luďkem Benešem probereme, co je nového ve světě muzejnictví.

Hlavním hostem vydání bude spisovatel Jáchym Topol, podle jehož ceněné knihy Noční práce právě uvedlo Stavovské divadlo adaptaci původní hry Kouzelná země.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín