Host: Šimon Caban – Týden: inscenace Hrobníkova dcera ve Vinohradském divadle, nové vydání textů Boba Dylana, film Felixe Van Groeningena Beautiful Boy. Fenomén: pozoruhodné pokusy popularizovat vážnou hudbu – proč a jak to lze dělat dobře

Obsah dílu

Přehrát vše

Divadelník a scénograf Simon Caban, který v rámci takzvané Pražské pětky výrazně ovlivňoval českou uměleckou scénu už v 80. letech v současnosti v Divadle Komedie se svým bratrem Michalem připravili hru Bond Medea. Vedle Ivany Chýlkové se v ní objeví i Petra Nesvačilová či Halka Třešňáková. Krmě této hry se ale dozvíme o jeho scénografické, ale třeba i architektonické práci.

V rubrice Týden si přiblížíme novou inscenaci Hrobníkova dcera ve Vinohradském divadle. Budeme se bavit o nově vydaných textech Boba Dylana v překlady Gity Zbavitelové a probereme diskutovaný film Felixe Van Groeningena Beautiful Boy o pádu mladého muže do propasti drog.

V rámci Fenoménu zamíříme za klasickou operou do běžné kavárny. V ní, převlečení za číšníky s oblibou zpívají pěvci ze skupiny Run Operun. Snaží se přiblížit operu a vážnou hudbu obecně běžnému publiku. Pozoruhodných projektů, jejichž cílem je popularizace vážné hudby, je ovšem v Česku celá řada – o tom si popovídáme například s kytaristou Lubomírem Brabcem nebo Michalem Dvořákem.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín