Komisař Rath vyšetřuje propletené zločiny v meziválečném Berlíně, kterým otřásají politické protesty, ekonomická krize i nespoutané večírky. Výpravný německý seriál (2017). Hrají: V. Bruch, P. Kurth, L. L. Fries, M. Brandt, J. Hain, L. Benesch a další. Režie: Tom Tykwer, Henk Handloegten a Achim von Borries

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Bruno Wolter se snaží získat převahu nad svým mladým kolínským kolegou. Gereon Rath čelí složitému morálnímu dilematu, které souvisí s násilným potlačením prvomájových demonstrací. Má se jako jejich očitý svědek postavit na stranu policie nebo demonstrantů? Po moci a změně politického režimu v meziválečném Německu ale netouží jen komunisté, plány na svržení vlády zosnují i vysoce postavení armádní důstojníci.

Mezinárodně oceněný výpravný seriál tvůrců Toma Tykwera (Lola běží o život, Parfém: Příběh vraha, Atlas mraků), Achima von Borriese a Henka Handloegtena je nejdražším televizním projektem německé historie a svou strhující atmosférou okouzlil diváky i filmovou kritiku. Je zasazen do Berlína roku 1929, kdy městem zmítaly politické nepokoje a hospodářská krize, ale i divoké večírky v kabaretech. V hlavních rolích uvidíme Volkera Bruche, Petera Kurtha, Liv Lisu Fries, Matthiase Brandta či Leonie Benesch.

Originální názevBabylon Berlin
Stopáž46 minut
Rok výroby 2017
 P )D( ST HD
ŽánrSeriál 15+