Komisař Rath vyšetřuje propletené zločiny v meziválečném Berlíně, kterým otřásají politické protesty, ekonomická krize i nespoutané večírky. Výpravný německý seriál (2017). Hrají: V. Bruch, P. Kurth, L. L. Fries, M. Brandt, J. Hain, L. Benesch a další. Režie: Tom Tykwer, Henk Handloegten a Achim von Borries

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Gereon Rath pokračuje ve vyšetřování zmizení kompromitujícího pornografického snímku, jehož zveřejnění by mohlo mít zničující následky pro vysoce postavené státní představitele. Charlotte se zoufale snaží vydělat peníze, aby uživila rodinu v chudinském Weddingu, a zároveň bojovat za sůj sen – stát se první kriminalistkou v historii Německé policie. K Berlínu se mezitím blíží vlak ze Sovětského svazu, jehož náklad má pomoci zvrátit chod světových dějin.

Mezinárodně oceněný výpravný seriál tvůrců Toma Tykwera (Lola běží o život, Parfém: Příběh vraha, Atlas mraků), Achima von Borriese a Henka Handloegtena je nejdražším televizním projektem německé historie a svou strhující atmosférou okouzlil diváky i filmovou kritiku. Je zasazen do Berlína roku 1929, kdy městem zmítaly politické nepokoje a hospodářská krize, ale i divoké večírky v kabaretech. V hlavních rolích uvidíme Volkera Bruche, známého z dramatu Válečná generace, Petera Kurtha, který se českým divákům představil například v titulní roli filmu Schmitke, Liv Lisu Fries, Matthiase Brandta či Leonie Benesch.

Originální názevBabylon Berlin
Stopáž47 minut
Rok výroby 2017
 P )D( ST HD
ŽánrSeriál 15+