Lenka Krobotová: Nesmírně si vážím spolupráce s Viktorem Taušem

Jaká je Vaše postava, které jste přizpůsobila i změnu vizáže?

Je to bezesporu složitější, nejednoznačný charakter, ale především zajímavá silná osobnost, chytrá policistka, dobrá máma, manželka a milenka. Prostě silná žena.

Řekla jste, že je to jedna z Vašich největších rolí…

Určitě jedna z největších. Rozsahem, obsahem role a jejími možnostmi.

Prošla jste nějakým speciálním policejním školením pro přípravu role?

Absolvovali jsme pár základních průprav – jak držet zbraň, jak reagovat v sebeobraně, v nečekaných situacích. Poradci byli přítomni i na natáčení.

Mnohdy jste točili za drsných podmínek – v zimě, vybydlených oblastech, v dole – neřekla jste si ani jednou, že už toho máte dost?

Ne, neřekla. Nesmírně mne to bavilo. Každá scéna, každý přesun, každá lokace – všechno mělo svůj důvod a smysl. Viktor Tauš věděl, co chce a nedal možnost člověku pochybovat o tom, že vše má svůj přesný význam.

Jaký záběr byl pro vás nejnáročnější? A naopak, který Vás nejvíce bavil?

Hodně náročné bylo natáčení v polském Gdaňsku. Zároveň to však byl neskutečně šťavnatý adrenalin, neuvěřitelný zážitek, který už mi nikdo nevezme a na který nikdy nezapomenu.

Většinu dílů natočil Viktor Tauš a není to Vaše první spolupráce. Vybral si vás rovnou i pro tuto roli?

Vypadalo to, že ano… a nesmírně si jeho důvěry a celé té spolupráce vážím!

Jak vnímáte jeho přístup a snahu o vybočení ze zajetých kolejích televizní seriálové tvorby s jasně definovanou vizualitou a specifickým uchopením látky…

Jako něco, co na obrazovkách chybělo a má rozhodně svoje místo.

Má absolutní představu o tom, co po Vás chce, nebo dostanete i prostor si postavu i trochu dotvořit?

Obojí. V rámci mantinelů jeho představ je naprostá svoboda tvořit, přemýšlet, nabízet. Hodně se uvažovalo a zkoušelo a to je dnes vzácnost a pro herce jednoznačně velký dar.