25 minut

Obsah dílu

Plán na rušení poboček pošty — Začátek turistické sezóny v Linhartovech — V Dobrochově začínají sázet květiny — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Fyzioterapie u zvířat. — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — Na dotek v Komorní scéně Aréna — Wiadomości w języku polskim

Části dílu

00:13
Plán na rušení poboček pošty
  Zavřít až 300 poboček napříč Českem - tak vypadá plán na transformaci České pošty. Státní podnik počítá s propouštěním. O práci by mohly přijít asi 2 tisíce lidí. Neměly by se ale rušit pošty v malých obcích.
  02:45
  Začátek turistické sezóny v Linhartovech
   06:07
   V Dobrochově začínají sázet květiny
    Ve znaku má Dobrochov na Prostějovsku dub. Stromů, keřů i trvalek má obec o 350-ti obyvatelích tolik, že vloni zvítězila v evropské soutěži kvetoucích sídel. A každoročně sází zeleň další - dnes to byly třeba nové květinové záhony.
    08:20
    Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk
     Tři lékaři z oddělení foniatrie ostravské fakultní nemocnice se učí znakový jazyk - aby mohli lépe komunikovat s neslyšícími nebo nedoslýchavými lidmi. Oceňují to nejen pacienti, ale i tlumočníci do znakového jazyka. Podle nich mnohdy komunikace pomocí tužky a papíru v ordinaci nestačí.
     10:34
     Fyzioterapie u zvířat.
      Zájem o fyzioterapii zvířat roste. Jejich majitelé jim mohu dopřát laserovou nebo magnetickou terapii speciální cvičení i masáž. Odborníci dokáží některá zvířata opět rozchodit. Jiným prodlouží nebo zkvalitní život.
      12:51
      Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení
       Zemědělcům začíná nová sezona. Díky teplému a suchému počasí připravují půdu a sejí jarní plodiny dřív než vloni. Zároveň si spočítali, že se jim letošní rok znovu prodraží.
       14:53
       Na dotek v Komorní scéně Aréna
        Komorní drama na jevišti ostravské Komorní scény Aréna. Soubor nastudoval slavnou hru anglického dramatika Patrika Marbera Na dotek. Sólo pro čtyři herce je nelichotivým obrazem současné podoby lásky a vztahů.
        17:04
        Wiadomości w języku polskim
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         2. duben

         Napište nám