Obsah dílu

Procházky ostravskou historií — Návrat chladného počasí — Telemedicínské centrum v Třinci — Končí platnost řidičských průkazů — Výlovy rybníků — Nové stavby Horské služby — Oprava zimního stadionu v Opavě — Hitchcock u Bezručů — Wiadomości w języku polskim

Části dílu

00:14
Procházky ostravskou historií
  Ostravské procházky, které přibližují zájemcům historii a specifika jednotlivých ostravských městských částí. Už tři roky je pořádá historik a kronikář Petr Lexa Přendík, který je autorem několika publikací zaměřených na historii a současnost regionu. Témata pěšin jsou různá. Od kaváren přes hřbitovy až po nevěstince
  02:35
  Návrat chladného počasí
   04:46
   Telemedicínské centrum v Třinci
    Nemocnice Třinec-Podlesí otevírá nové telemedicínské centrum. Lékaři tak budou moct dálkově kontrolovat například tep, hladinu cukru v krvi nebo tlak svých pacientů. V centru by ale lékaři měli využívat například i virtuální realitu nebo 3D tisk.
    07:02
    Končí platnost řidičských průkazů
     Skoro 92 tisícům řidičů z Moravskoslezského kraje letos končí platnost řidičského průkazu. Pětina z nich je z Ostravy. Doklady pro šoféry platí ze zákona deset let. Lze si je obstarat ve zrychlené lhůtě do pracovních pěti dní. Zájemce to vyjde na 700 korun.
     07:54
     Výlovy rybníků
      Začaly jarní výlovy jistebnických rybníků na Novojičínsku. Během března a dubna rybáři postupně vyloví devět z nich. Kapry a candáty pak převezou do větších, chovných nádrží. Tam ryby v létě dorostou a na Vánoce budou mít potřebné míry k prodeji.
      10:30
      Nové stavby Horské služby
       Horská služba plánuje do konce roku 2024 vybudovat pět nových stanic. Další chce rekonstruovat. Nové centrální stanice se dočkají záchranáři z Krušných hor a Jeseníků. Zlepší se tak pracovní i hygienické podmínky a především zkrátí dojezdová vzdálenost k raněným.
       12:54
       Oprava zimního stadionu v Opavě
        14:58
        Hitchcock u Bezručů
         Filmové ateliéry místo divadelního jeviště. Soubor ostravského Divadla Petra Bezruče dává lekci z filmového řemesla. Pozvali si dva režisérské velikány - Alfreda Hitchcocka a Francoise Truffauta. Z rozhovorů, které spolu v šedesátých letech vedli vznikla kniha, kterou u Bezručů přenesli na jeviště. Autorskou inscenaci nazvali Lekce Hitchcock.
         17:39
         Wiadomości w języku polskim
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          9. duben

          Napište nám