25 minut

Obsah dílu

Slabý mobilní signál v pohraničí — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Desítky let na prknech Moravského divadla — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Stavba roku Olomouckého kraje — Výstava Subject 48 v Galerii Dukla — Wiadomości w języku polskim

Části dílu

00:11
Slabý mobilní signál v pohraničí
  Nedostatečný mobilní signál pořád trápí odlehlé obce v česko-polském pohraničí - byť se bílá místa na mapě pokrytí zmenšují. Pomoct má i nová dotace od státu.
  05:38
  Oblíbenost Beskyd mezi běžci
   Beskydy jsou podle sportovců ideální pro běh, a to zvlášť Lysá hora. Každoročně jich tu trénují tisíce. Už teď se profesionálové i rekreační běžci připravují na jarní závody. Zájem o ně stoupá. Rostoucí počet akcí musí regulovat ochranáři tak, aby nenarušovaly divokou zvěř.
   08:06
   Desítky let na prknech Moravského divadla
    Desítky let na jednom jevišti. Čtyři herci Moravského divadla Olomouc oslavují kulatá výročí účinkováním ve společném představení. Olomoucké publikum díky tomu vůbec poprvé uvidí černou komedii Ryba ve čtyřech.
    10:25
    Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny
     Válka na Ukrajině zkomplikovala život i mnoha lidem s postižením. Olena Fadieiva, která v dětství přišla o obě nohy, byla odkázána na staré, opotřebované protézy, kvůli kterým už téměř nemohla vycházet ven. Až dobrovolník z Havířova jí pomohl v Česku zařídit nové. Teď se pro ženu snaží sehnat i invalidní vozík.
     12:54
     Stavba roku Olomouckého kraje
      Lidé mohou letos poprvé hlasovat v soutěži stavba roku v rámci ceny laické veřejnosti. Sami architekti tuto změnu vítají. Velké zastoupení mají v letošním desátém ročníku dvě města - Olomouc a Šternberk.
      14:53
      Výstava Subject 48 v Galerii Dukla
       Sezónu ve venkovní Galerii Dukla v ostravské městské části Poruba zahájila mezinárodní výstava Subject 48. Společné dílo představuje čtyři umělce z berlínské undergroundové umělecké scény. Výkladní skříně galerie, která je umístěná v pasáži bývalého kina, proměnili v laboratoř vzpomínek.
       17:15
       Wiadomości w języku polskim
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        26. březen

        Napište nám