26 minut

Obsah dílu

Univerzity chystají protesty — Bledule a sněženky v Litovelském Pomoraví. — Nový strategický plán na rozvoj Ostravy — Ceny zeleniny stále stoupá — Křižovatku nahradí kruhový objezd — Výstava Když dva dělají totéž — Wiadomości w języku polskim

Části dílu

00:12
Univerzity chystají protesty
  Univerzitní učitelé chystají na osmadvacátý březen protest za zvýšení platů. Hlavně pedagogové z humanitních oborů mají často nižší mzdy než na středních školách. Symbolickou stávku s názvem Hodina pravdy, chystají i na filozofické fakultě v Olomouci.
  02:39
  Bledule a sněženky v Litovelském Pomoraví.
   Záplava bílých květin v Litovelksém Pomoraví.
   05:58
   Nový strategický plán na rozvoj Ostravy
    Ostrava připravuje nový strategický plán na příštích 7 let. Podílet se na rozvoji města mohou i jeho obyvatelé - vyplněním dotazníku na webu FajnOva. Magistrát pak na základě jeho výsledků a názorů dalších osobností rozhodne o tom, do čeho bude investovat. V uplynulém období takto podpořil přes 40 záměrů.
    08:45
    Ceny zeleniny stále stoupá
     Zelenina od začátku roku výrazně zdražuje. Podle obchodníků jsou důvodem nižší zásoby loňské sklizně a omezená produkce ze skleníků. Evropským zelinářům zároveň kvůli vysoké inflaci vzrostly náklady na pěstování a skladování zeleniny.
     11:14
     Křižovatku nahradí kruhový objezd
      Už 13 dopravních nehod se během roku a půl stalo na jedné křižovatce krnovského obchvatu. Poslední během minulého týdne. Město si proto nechalo zadat bezpečnostní audit křižovatek a jedná s policií. Vedení Krnova plánuje i kvůli vysokému počtu nehod postavit kruhový objezd.
      13:18
      Výstava Když dva dělají totéž
       Slovenský výtvarník Ivan Csudai /ČUDAJ/ vyučuje na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Ostravský malíř Daniel Balabán vede ateliér malby na Fakultě umění Ostravské univerzity. V Opavě připravili jejich společnou výstavu. Představuje dva výtvarné přístupy a dvě rozdílné osobnosti a jmenuje se Když dva dělají totéž...
       15:51
       Wiadomości w języku polskim
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        19. březen

        Napište nám