25 minut

Obsah dílu

Zahradnictví čeká na zákazníky — Výstava dvou výtvarníku v Opavě — Přibývá lidí s domácí hemodialýzou — Demolice komínu v Uničově — Záchrana železářské peci v Drakově — Výstava Počátky lyžníků v Beskydech — Wiadomości w języku polskim

Části dílu

00:13
Zahradnictví čeká na zákazníky
  Zahrádkářství netrpělivě vyhlížejí zákazníky, kteří chtějí nakoupit jarní rostliny. Zboží je připravené, počasí ale úplně nepřeje, a tak domácí pěstitelé čekají na příznivější podmínky. To ale komplikuje situaci prodejcům - prostor ve sklenících i skladech budou potřebovat pro sadbu na léto
  02:29
  Výstava dvou výtvarníku v Opavě
   Dnes vás pozveme do Domu umění v Opavě na společnou výstavu dvou výtvarníků a pedagogů. Jedním z nich je Ivan Csudai, který vuučuje na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě a tím druhým ostravský malíř Daniel Balabán, který vede ateliér malby na Fakultě umění Ostravské univerzity.
   09:48
   Přibývá lidí s domácí hemodialýzou
    Návrat k častějším transplantacím i domácím hemodialýzám, obojí na čas utlumil covid. V Česku žije podle odhadu asi 400 tisíc lidí s diabetem a onemocněním ledvin.
    11:31
    Demolice komínu v Uničově
     Technici začali bourat jednu z dominant Uničova, pětašedesát metrů vysoký komín bývalé kotelny. Po připojení města na zemní plyn zůstal nevyužitý a chátral. Kvůli špatnému technickému stavu se ho místní teplárna raději rozhodla rozebrat.
     14:06
     Záchrana železářské peci v Drakově
      Je jí 215 let a má namále. Unikátní kamennou dřevo-uhelnou pec teď chtějí v Heřmanovicích na Krnovsku zachránit. Stavba v lokalitě Drakov je jediným pozůstatkem dřevo-uhelných vysokých pecí v údolí řeky Černá Opava v Jeseníkách. Teď kvůli havarijnímu stavu hrozí, že se zřítí.
      16:11
      Výstava Počátky lyžníků v Beskydech
       Ostravské muzeum připomíná Počátky lyžníků v Beskydech. Stejnojmenná výstava se vrací k historii lyžování, výrobě lyží i prvním propagátorům oblíbeného zimního sportu. A nechybí ani trofeje a osobní věci olympionika Jiřího Rašky. Výstavu s muzeem připravili členové spolku Elegant, kteří se historickému lyžování věnují.
       18:20
       Wiadomości w języku polskim
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        12. březen

        Napište nám