Obsah dílu

Spor o podobu historických nádraží — Báňští záchranáři cvičili pod vodou — Ukrajinskou techniku opraví v Novém Jičíně — Nový mamograf v havířovské nemocnici — Nové čtyřkolky pro Horskou službu — Obec zprovozňuje pohon zvonů — Druhý díl vzpomínek Ivana Binara — Wiadomości w języku polskim

Části dílu

00:11
Spor o podobu historických nádraží
  Demolice nebo moderní přestavby. Úpravy nádraží kolem trati z Olomouce do Opavy přinášejí nadšení i kritiku. Správa železnic aktuálně končí s rekonstrukcí výpravní budovy v Moravském Berouně, další možná přehodnotí.
  02:45
  Báňští záchranáři cvičili pod vodou
   Báňští záchranáři trénovali pod ledem na Žermanické přehradě. Týdenní cvičení je mělo připravit na záchranné akce v dolech, které zaplavila voda. Potápět se mohou do hloubky 40 až 50 metrů.
   04:31
   Ukrajinskou techniku opraví v Novém Jičíně
    Státní podnik VOP CZ bude v Česku opravovat ukrajinskou obrněnou techniku. Zbrojovka o tom uzavřela memorandum s koncernem Ukro boron prom.
    08:26
    Nový mamograf v havířovské nemocnici
     Přesnější, výkonnější a šetrnější k pacientům. Havířovská nemocnice má nový mamograf - patří k nejmodernějším v zemi. Tento týden ho spustili do ostrého provozu.
     10:34
     Nové čtyřkolky pro Horskou službu
      Horská služba v Jeseníkách si převzala dvě nové čtyřkolky. Většinu nákladů zaplatil Moravskoslezský kraj - přispěl milionem, třemi sty tisíci.
      12:18
      Obec zprovozňuje pohon zvonů
       Zprovoznit po letech někdejší motorový pohon zvonů v kostele sv. Jiljí. O to usiluje skupina obyvatel a farníků ve Dvorcích na Bruntálsku. Pomůžou nevyužité motory ze Staré Vody na Libavé.
       14:36
       Druhý díl vzpomínek Ivana Binara
        Vychází druhý díl vzpomínek spisovatele Ivana Binara. Knize dal název Kudy? Tudy! a provede čtenáře šedesátými a sedmdesátými léty v Ostravě.
        17:04
        Wiadomości w języku polskim
         Přehrát celé video
         Stopáž26 minut
         Další díl
         26. únor

         Napište nám