Hudební cesta slavné kapely mezi dvěma legendárními alby. Britský hudební dokument

Pořad bylo možné přehrát do 5. 11. 2021
Video není k dispozici

Když se v polovině 60. let minulého století v San Franciscu objevila skupina Grateful Dead se svou psychedelickou tvorbou a masovou skupinou fanoušků Dead Heads, stála v čele nové a rebelské kontrakultury, která odmítala americký mainstream.

Skupina byla nepravděpodobnou směsicí talentů, od folkových kořenů Jerryho Garcii přes blues Roda „Pigpena“ McKernana až po inovativní hru na basu Phila Leshe a vynalézavé bicí Mickeyho Harta a Billa Kreutzmanna. Jejich rané, experimentální album „Anthem of the Sun“ zmátlo a frustrovalo jejich nahrávací společnost, ale hudba Grateful Dead se vyvíjela spolu se změnami v jejich osobních životech. V roce 1970 tak vzniklo „American Beauty“, akustické album vynikajících folkových melodií.

Dokument mapuje, jak se Grateful Dead vyvíjeli mezi zmíněnými alby, a zkoumá, jak tato velmi odlišná díla vznikala. Obsahuje vzácné záběry kapely v době jejich největší slávy, od televizních vystoupení a nahrávacích sessions až po domácí videa, a také rozsáhlé rozhovory se členy kapely.

Originální názevClassic Albums: The Grateful Dead - From Anthem To Beauty
Stopáž60 minut
Rok výroby 1997
 P )D( ST HD 4:3
ŽánrDokument