Rozhovor s Jiřím Konečným, producentem

O čem je ten film pro Vás?

Ten film je o obyčejných lidech z nádraží. Nijak se jim ale nevysmívá, i když jsou legrační, občas se chovají nesmyslně, absurdně a podobně. Příběh není úplně jednoduchý, ale v zásadě je to záměna dvou lidí-dvojčat, z nichž jeden umře a druhý se za zemřelého vydává. Pak si to ale rozmyslí a vrací se zpět do zmatku, který svou falešnou smrtí způsobil. Je to komedie s takovým trošku horkým koncem.

Kdo ve filmu hraje?

Nejznámější je Jarda Dušek. Dále jsou tam filmově méně známí skvělí herci z divadel nebo čerství absolventi, jako je třeba Igor Chmela, Roman Slovák, Petra Beoková nebo Polák Ryšek Doliński. Ve filmu hraje spousta neherců, třeba až ze Slovenska.

Proč jste se rozhodl točit tenhle film?

Protože se mi líbilo, co dělal Pavel Göbl předtím, a líbila se mi divadelní hra, podle které je to natočené. Líbí se mi i to, že to je žánrově komedie a zároveň ten film může být považován umělecky za důležitý film. Když to vyjde, může to být zajímavý film navazující třeba na Formanovy filmy z šedesátých let.

A kdo by na podle Vás na ten film měl jít?

Je to film, který bude dobře komunikovat s každým, není určený pro nějakou úzkou skupinu diváků. Navazuje na dobrou tradici českého filmu a přidává k ní něco nového. Je v něm dost humoru a něco o české povaze.