Rozhovor s Miladou Jašovou, představitelkou uklízečky Gábiny Kleinové

Koho ve filmu hrajete?

Hraju Gábinu Kleinovou, což je uklízečka na nádraží. Je to taková obyčejná ženská. Režisér říká, že to je kráva.

Jak jste se dostala k téhle roli?

Tohle je můj třetí film, ale herectví není mé povolání. S Pavlem Göblem jsem natočila před pěti lety film Javorový guláš, ve kterém jsem hrála spolu s Jaroslavem Duškem. Pan režisér mě předtím viděl v divadle v jedné amatérské hře, a tam si mě poprvé vybral.

Jak se Vám líbil scénář?

Líbí se mi moc, protože mám ráda příběhy obyčejných lidí. Jsem ráda, když někdo natočí film právě o obyčejném životě, ve kterém nejsou za každou cenu akce jen pro efekt, ale spíš taková poezie, která má také svoje kouzlo.

Čím je ten film pro Vás?

Je o lidech, kteří spolu pracují na určitém místě, mají společné smutky, radosti, malé příběhy, které se propojují. Je to pro mě zvláštní, hrát uklízečku. Kdysi když jsem studovala jsem pracovala jako uklízečka, a vůbec se mi to nelíbilo.

Co Vám přišlo nejzajímavější?

Nejzajímavější asi pro mě bylo, když jsem musela seřvat svého budoucího filmového muže. V jeden den jsem měla brečet, být smutná a zároveň na někoho naštvaně řvát. Režisér mě před záběrem zavřel na záchod, kde jsem asi půl hodiny musela vzpomínat na fakt hnusné věci z mého života. Bylo pro mě zajímavé si to vyzkoušet.