Z pořadu „Kam zmizel ten starý song“ (2005)

Obsah dílu

Přehrát vše

Český zpěvák, hudební skladatel a textař Petr Ulrych je bratrem zpěvačky Hany Ulrychové. Se skupinou Atlantis vystupoval v pražském divadle Rokoko, kde účinkoval v pořadu Nepůjdem do kláštera. Největším hitem skupiny byla píseň Nechoď do kláštera, jež tehdy zvítězila v rozhlasové hitparádě Houpačka. Petr Ulrych projevoval sklony k syntéze moravského folklóru s rockem, což se výrazně projevilo v následujících letech.

V roce 1974 vychází sourozencům Ulrychovým legendární album Nikola Šuhaj loupežník (mnohem dříve než pozdější divadelní a filmové adaptace téhož námětu, jež nesly odlišný název Balada pro banditu). Tato úspěšná deska, nahraná společně s Orchestrem Gustava Broma, posunula sourozeneckou dvojici směrem k moravskému folklóru a stylizaci moravských lidových písní, které jsou dodnes hlavním repertoárem jejich doprovodné hudební skupiny Javory.

Petr Ulrych je uměleckým vedoucím, skladatelem i textařem této skupiny. Kromě vlastní písňové tvorby je též autorem scénické a filmové hudby k několika filmům a divadelním představením. Společně se sestrou Hanou také vystupoval v jím zhudebněných (jako spoluautor se Stanislavem Mošou) brněnských muzikálech Legenda, Máj, Koločava a Radúz a Mahulena uváděných v Městském divadle Brno. Za hudbu k muzikálu Koločava získal cenu Alfréda Radoka.

Stopáž34 minut
Rok výroby 2005
 4:3
ŽánrHudba