Z pořadu „Kam zmizel ten starý song“ (2005). Účinkují: O. Říha, R. Kybic, M. Březinová, M. Chrástka, Katapult, Turbo a další. Režie J. Kratochvíl

Obsah dílu

Přehrát vše

Textař Ladislav Vostárek se narodil 29. dubna 1946 v Praze. Nejprve studoval střední chemickou školu, potom přestoupil na gymnázium. V roce 1985 absolvoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy a získal doktorát. Od té doby pracuje jako právník.

Během studií přispíval do kulturní rubriky deníku Mladá fronta. Působil jako organizační pracovník u několika rockových skupin, například u Progresu a u Františka Ringo Čecha.V roce 1977 založil s Oldřichem Říhou rockovou skupinu Katapult. O tři roky později stál u zrodu skupiny Turbo. Úzce spolupracoval také s Vladimírem Kočandrlem a skupinou Ok Band.

Pokud se ptáte, kdo vložil do paměti národa verš „a co děti, mají si kde hrát?“ tak to byl právě JUDr. Ladislav Vostárek. Jeho několik souběžných aktivit ho přivedlo z prostředí hudební bohémy do světa paragrafů, ale ještě než k tomu došlo, zapsal se výrazně do historie naší populární hudby. Písnička AŽ – kde zmíněný verš zazněl, byla nejoblíbenější skladbou roku 1979 a přivedla Katapult až ke Zlatému slavíkovi.

Z dalších Vostárkových textů v pořadu Televizní písničky a songy mj. uslyšíte: Půlnoční závodní dráha, Stovky hotelů, Přestáváš snít, Na křídlech snů, Vojín XY hlásí příchod, Žižkovská zeď, Hráč, Hlupák váhá a Je to jízda.

Stopáž49 minut
Rok výroby 2005
 4:3
ŽánrHudba