Známá zpěvačka zažila krach podnikání, exekuci i zhoubnou nemoc, kterou s optimismem sobě vlastním překonala. Další osudy hrdinů 13. komnaty ve speciální sérii k 10. výročí pořadu. Připravili: M. Dobiášová, M. Šnábl a V. Stehlíková

13. komnata zpěvačky Nadi Urbánkové se vysílala před devíti lety. Pětinásobná držitelka Zlatého slavíka se v ní otevřeně přiznala, že to, po čem nejvíc v životě toužila, byla láska a fungující rodina. Byť prožila několik vztahů, které vždycky brala vážně a věřila, že její protějšek také, její muži ji většinou zklamali. Po sametové revoluci se provdala za švýcarského lékaře českého původu. Opustila Česko i milované zpívání a odjela s manželem do zahraničí. Zdálo se jí, že konečně našla toho pravého, protože všechno vypadalo nadějně, po čase se manželé dokonce vrátili do Čech a založili zde lékařské zařízení. Jenže poté idyla skončila, ukázalo se, že nové podnikání stálo na podvodu a Nadě zbyly po dramatickém rozchodu i konci podnikání obrovské dluhy. Zažila, jak je pro člověka zničující exekuce, znovu prošla dramatickým rozchodem s nejbližším člověkem.

Díky své neuvěřitelné chuti do života a pokoře Naďa tuhle kapitolu uzavřela, vrátila se ke zpívání, našla radost a klid daleko za Prahou. Ke svým sedmdesátým narozeninám si dala dárek: důkladnou preventivní prohlídku. Ta však Nadě zasadila další ránu: odhalila rakovinu. Během několika dní zpěvačka podstoupila odstranění obou prsů, následovala radioterapie a chemoterapie. Kdo a co jí v té době pomáhal a jak se jí po nemoci žije dnes? O tom bude s optimismem sobě vlastním vyprávět ve své 14. komnatě.

Videobonus: Naďa Urbánková

Videobonus: Naďa Urbánková

Naďa Urbánková
zpěvačka, herečka

Naďa Urbánková

* 30. 6. 1939


Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD HD
ŽánrDokument