Známý český horolezec a dobrodruh se hned na počátku své lezecké kariéry vyrovnával s tragickou smrtí své přítelkyně v horách (2012). Připravili: J. Horská, J. Krejčík a Z. Zemanová

Radek Jaroš je jedním z nejrespektovanějších českých horolezců a dobrodruhů.

Na začátku jeho lezecké kariéry to však vypadalo, že nadějný horolezec velmi rychle ukončí své lezecké a riskantní výstupy. Radek začal s lezením poměrně pozdě, až v 18 letech. Když mu bylo 20 let, jel s partou horolezců do Vysokých Tater. S ním také jela jeho tehdejší přítelkyně Marcela, které bylo v té době 17 let. Každý z nich se vydal jinou trasou, sejít se měli večer. Marcela se ale neobjevila a Radek si myslel, že ji zastihlo špatné počasí a někde musela přespat, takže celkem v klidu odjel. Až další den se dozvěděl zničující zprávu.

Ale nakonec ho tragická událost, která se stala na počátku jeho lezecké kariéry, neodradila. K dosažení cíle – překonání všech 14 osmitisícovek – už mu zbývají pouze dvě, K2 a Annapurna.

Jeho vyprávění bere dech a říkáte si, proč to vlastně podstupuje? Proč riskuje život, proč padá vyčerpáním? Průvodkyní příběhem muže, který stál častokrát na hranici života a smrti, je redaktorka Jindra Horská.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 ST
ŽánrDokument