Světoznámá tenistka se musela vyrovnat s předčasnou smrtí matky a po ukončení sportovní kariéry najít novou životní náplň (2011). Připravili: Z. Burešová, P. Hlavatý a V. Stehlíková

Helena Suková je bývalá úspěšná československá tenistka. Její matka Věra Suková – Pužejová se dostala v roce 1962 do finále ve Wimbledonu, později trénovala naše nejlepší tenistky. Není proto divu, že se Helena začala od útlého dětství tenisu věnovat.

První těžkou ranou pro ni byla smrt její mámy, která umřela, když bylo Heleně 17 let. Téměř dva roky Věra bojovala se zákeřnou nemocí, zatímco Helena zápolila na tenisových kurtech.
V roce 1985 byla Helena podle světového žebříčku úspěšnosti na čtvrtém místě ve dvouhře a o pět let později byla jedničkou ve čtyřhře. Stále usilovala o to, aby si splnila svůj největší sen, zvítězit v ženské dvouhře ve Wimbledonu.
Profesionální kariéru ukončila Helena Suková v roce 1998. Dva měsíce jen odpočívala. Nakonec se rozhodla pro studium psychologie. Chtěla se věnovat právě sportovcům, kteří končí svoji profesionální kariéru. Dnes PhDr. Helena Suková pracuje jako psycholog, což ji naprosto naplňuje. 13. komnatou Heleny Sukové provází Zuzana Burešová.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST AD
ŽánrDokument