Známá zpěvačka, dcera rockové legendy Petra Jandy, se musela vyrovnat se smrtí maminky a bratra (2010). Připravili: H. Dědek, J. Kadeřábek a S. Oktábcová

Marta Jandová je dcerou slavného rockového zpěváka Petra Jandy. V době, kdy se narodila, byl její otec hodně zaneprázdněn koncerty a Marta vyrůstala se svým o sedm let starším bratrem v péči starostlivé mámy. Paní Jana byla původně baletka, ale zůstala doma s dětmi a své profese se vzdala.

Příběh Marty vypráví o tom, jak se z dobře fungující rodiny, kde péči o děti převzala výhradně máma, protože táta neměl čas, stalo během roku a půl úplné torzo.

Když bylo Martě sedmnáct let, její maminka zemřela na rakovinu. Nemoc přišla rychle a paní Jandová zemřela během roku a půl. Do období dospělosti a samostatnosti „skočila“ Marta předčasně a i to byl důvod, proč přestala žít v rodné Praze. Odešla na rok do Ameriky a potom, hned po maturitě na ekonomické škole, se vdala a odešla za manželem, známým zpěvákem, do bavorského Mnichova. Stala se zde úspěšnou zpěvačkou, působila v kapele Die Happy.
Na rakovinu pak po deseti letech, které uplynuly od smrti maminky, zemřel i její starší bratr. To už Marta žila nastálo v Německu a přijela do Prahy jen na pohřeb.

Po pěti letech se její manželství rozpadlo, ale ona zůstala v Německu a stále byla a je členkou kapely Die Happy. V době natáčení se po letech nastálo vrací zpět do Čech a zkouší v muzikálu Baron Prášil. Věnuje se v Německu moderování hudebních pořadů a na německém veřejnoprávním kanále ZDFneo uvádí hitparádu.

Marta má patrně velké štěstí, že je osobnost, která se dokáže s ranami osudu vyrovnat. Její kamarádka Klára o ní říká, že: „…neklesá na mysli, nehroutí se, stojí oběma nohama na zemi, dovede se vyrovnat rychle s různými situacemi.“

Průvodcem 13. komnatou Marty Jandové je novinář Honza Dědek.

Marta Jandová
zpěvačka

Marta Jandová

* 13. 4. 1974


Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 ST
ŽánrDokument