Známý psycholog překonal trauma z rozchodu a vyléčil se z rakoviny. Připravili: Z. Burešová, J. Kačer a M. Elšíková

Populární psycholog, autor knihy Partneři a rozchody, Jeroným Klimeš, chtěl být až do svých dvaadvaceti let knězem. Přišel do Prahy z Jižních Čech, studoval geologii a každý den ministroval v kostele u svatého Ignáce v Praze páteru Skoblíkovi.

Ve 22 letech zjistil, že nedokáže dodržet celibát a dospěl k rozhodnutí, že partnerský svazek a rodina jsou pro něj důležitější než touha stát se duchovním. Po vystudování geologie chtěl pokračovat na filozofii, ale jeho přihláška se omylem zatoulala na katedru psychologie. Vzal to jako osudové znamení a vystudoval psychologii, která se stala jeho profesí. Během studií se zamiloval do své spolužačky ze Slovenska Mirky. Když se vztah po pěti letech rozpadl, Klimešovi se zhroutil svět. Sám o tom období říká, že rozchod byl horší než rakovina.

To ještě netušil, co ho čeká. Podařilo se mu najít novou lásku. Zamiloval se do studentky teologie Míši a narodila se jim dcera Judita. Jednoho dne však zjistil, že se mu na krku objevila boule. Lékaři diagnostikovali zhoubný nádor mízních uzlin, lymfom. Naštěstí se Jeroným Klimeš vyléčil. Dnes má se ženou ještě malého syna Erlana. V období, kdy bojoval se zákeřnou nemocí, vydal knihu o Bohu, kterou původně plánoval napsat až v době, kdy mu bude sedmdesát. Protože nevěděl, jak dlouho bude žít, rozhodl se oželet 99 % nepodstatných věcí a zaměřit se ve svém životě jen na to nejdůležitější.

Průvodkyní 13. komnatou Jeronýma Klimeše je Zuzana Burešová.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrDokument