Populární herec a potomek slavných divadelníků se dokázal vyrovnat s krachem v podnikání i s obrovským zadlužením (2009). Připravili: Š. Kubelková, A. Vebrová, J. Nekvasil a A. Derzsiová

Václav Vydra působí vyrovnaně a stále se usmívá. Tak ho vidí většina z nás. Je velmi činorodý, rád zkouší nové, nepoznané a vrhá se do všeho naplno. To ví už méně lidí. Jaký je rub a líc téhle jeho povahy? To zná jen nejbližší okolí. Ne všechno se totiž v životě povede a následky jsou někdy zdrcující. Herec, kterému brzy po dvacítce zemřeli postupně oba rodiče, překonal ztrátu jistoty životní i profesní, se pustil počátkem devadesátých let s vervou, ale i naivitou do podnikání ve střelných zbraních. Po počáteční euforii z úspěchu a nebývalých zisků přišel tvrdý pád. Neznalost obchodní strategie, podvod kamaráda a spolupracovníka dovedly firmu ke krachu a obrovskému zadlužení. Václav Vydra přišel o dům a o všechny finanční prostředky. Jak mu bylo? Jak prožíval zklamání z podrazu přítele, prohru na obchodním poli, i ztrátu majetku, vědomí nejistoty, do které dostal svou rodinu?

Co mu pomohlo situaci zvládnout? Podařilo se mu koupit zpět svůj vlastní dům, znovu se rozjet naplno. A už je tu další koníček, tedy kůň, který ho stojí spoustu peněz a energie. Nebojí se, že to nezvládne? Proč mu nestačí divadlo? Je to bláznovství nebo už ví, co dělá?

Na tyto otázky budeme hledat odpověď v jeho 13. komnatě. Průvodkyní na této cestě je moderátorka Šárka Kubelková.

* 7. 1. 1956


Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 ST AD 4:3
ŽánrDokument