Život známé herečky poznamenala osudová závislost na alkoholu v její rodině (2008). Připravili: J. Klusáková, R. Novák a K. Vondrová

Třináctá komnata Evy Hruškové je o osudovém alkoholovém prokletí jedné české rodiny: nemírné pití zahubilo Evina tátu i druhého muže, její velkou a vyvzdorovanou lásku a otce jejích dvou synů.

Eva Hrušková se narodila v České Skalici, vystudovala loutkoherectví a dramaturgii na DAMU. Její herecký a pěvecký talent se projevil už v roce 1963, kdy Evě bylo 11 let a maminka ji přihlásila do konkurzu do pořadu Štěpánky Haničincové Hledáme písničky pro děti. Z 1200 účastníků vybrali šest dětí a Eva byla mezi nimi. Od té doby natáčela v televizi stejnojmenný cyklus. Po pěti letech jí režisérka Vlasta Janečková nabídla roli Popelky. Televizní film měl premiéru v roce 1969 a byl mimořádně úspěšný. Přesto Evina kariéra skončila, sotva začala. Přispěla k tomu situace v její rodině. Evin otec, talentovaný a charizmatický muž a ředitel hradeckého Kulturního domu, byl v době začínající normalizace sesazen a čtyři roky na to odsouzen za „nedovolené podnikání“ – tři roky strávil ve vězení. Po návratu začal pít a ve věku 63 let spáchal sebevraždu.

Eva se pak brzy provdala a po dvou letech rozvedla. Její osudovou láskou se stal vrchní číšník Zdeněk Rohlíček z proslulé pražské Klášterní vinárny. Cesta ke svatbě byla komplikovaná, nakonec se vzali a měli spolu dva syny. Evin manžel však hodně pil a alkoholu podléhal čím dál víc. Postupně musela spolu s dětmi sledovat, jak si ničí zdraví, ztrácí zaměstnání. Teprve poslední manželství s Janem Přeučilem je velmi šťastné. 13. komnatu minulosti filmové Popelky odemyká Jana Klusáková.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST AD 4:3
ŽánrDokument